Rohlik.cz stále roste – jeho zakladatel je zase bohatší

Dnes se dá rozjet byznys skutečně ve všem. Chce to mít jenom nápad, který vám může vydělat miliony. Tomu nápadu musíte věřit, musíte být odhodlaní pro něj obětovat všechen svůj volný čas, než ho dovedete k dokonalosti. Poté vás může jediný nápad, jediný byznys dovést k vysněnému bohatství, které vám přinese bezproblémový, finančně nezávislý život. Jeden nápad donesl i Tomáše Čupra až na vrchol – jedná se o zakladatele velice známého online hypermarketu rohlik.cz, který je zase o něco bohatší.

I když je v dnešní době už cokoliv, dá se všechno udělat jinak a lépe. Své o tom věděl i zakladatel dnes nejoblíbenějšího online obchodu s potravinami. Dneska je nakupování potravin na internetu velmi oblíbené. Lidé tak šetří svůj čas, který je dneska vzácností (vždyť žijeme v opravdu rychlé době). Potraviny si lehce nakoupíme během polední pauzy a poté si navolíme dobu, kdy chceme potraviny přivést. Nic není jednoduššího.

Těmto a jiným i podobným byznysům se dneska velice daří. To dokazuje i to, že zakladatelé jsou stále bohatší a bohatší. Pojďme si říct, jak je na tom rohlik.cz.

Tomáš Čupr opět získal majoritu ve firmě

Původním zakladatelem a autorem této myšlenky je již zmiňovaný Tomáš Čupr, který dříve vlastnil i portály Damejidlo.cz a taky Slevomat (tento portál byl nedávno prodán do zahraničí). Jedná se o stále čilého podnikatele, který nikdy nemá dost. Nyní veškerou svou pozornost však dal právě „Rohlíku“ – odkoupil další podíl, díky kterému si přišel na dalších 186 milionů korun.

Doposud držel jenom necelých čtyřicet procent, nyní se však rozhodl získat opět majoritu ve firmě a odkoupil si zhruba patnáctiprocentní podíl. Nyní vlastní tedy zhruba 55 procent této stále se rozvíjející společnosti.

Kolik zaplatí za patnáctiprocentní podíl?

Určitě by vás zajímalo, za kolik si tento podíl koupil. Dohodl se na 186 milionech korun, kdy prvních šedesát milionů se splatí při uzavření dohody, dále dalších šedesát milionů se splatí do dvou let a zbylé miliony se pak zaplatí do pěti let s tím, že jsou úročeny pěti procenty ročně.

Autor příspěvku: Redakce