Rychlonabíječky míří na trh. Kde se objeví a za jak dlouho dobíjí auto?

Elektromobily jsou v současné době obrovským hitem, který nepolevuje na popularitě. Naopak jeho popularita neustále stoupá, což se projevuje na ziscích mnoha společností. O elektromobilech se tvrdí, že to je naše budoucnost. Bohužel jediným problémem je, kde se takové elektromobily budou nabíjet. Stále se na našem území vyskytuje maličké množství nabíječek elektromobilů, které nejsou schopny v relativně rychlém čase dobít tak obrovské množství automobilů. Proto se Češi rozhodli vytvořit nové nabíječky, které budou nabíjet tak rychle, že stihnou nabít obrovské množství vozů.

I Češi umí být kreativní, když chtějí. Například nyní – společnost DEL si všimla aktuální problematiky s nabíječkami elektromobilů, tak se rozhodla sestavit a vytvořit nové nabíječky (takzvané rychlonabíječky), které budou umět nabít elektromobil za pouhých dvacet minut. Během této doby dobijí baterii auta na neuvěřitelných osmdesát procent, stoprocentně nabitá baterie bude nabitá za půl hodiny.

Rychlejší nabíjení, jiné nabíječky nejsou nic

Podle aktuálních údajů můžeme říct, že nové rychlonabíječky budou mnohem, mnohem rychlejší než aktuální nabíječky na trhu. Podle všeho by měly nabíjet automobil rychleji než zhruba 95 procent všech nabíječek na trhu.

Rychlé nabíjení je způsobeno tím, že nabíječka funguje na principu stejnosměrného proudu. Je tedy schopná nabít až osmdesát procent baterie během pouhých dvaceti minut. Za půl hodiny dojde ke stoprocentnímu nabití.

Kde budou rychlonabíječky přístupné?

Mnozí lidé si jistě myslí, že rychlonabíječky budou přístupné až za několik let. Jenže opak je pravdou. Společnost DEL slíbila, že nabíječky budou přístupné už letos, přesný datum však neuvedla.

Nové nabíječky se budou nacházet nejen na čerpacích stanicích, kde mají své místo, ale také se budou nacházet na veřejných místech, kde budou více ceněny. Máme na mysli například obchodní centra, hotelové garáže nebo jiná podobná místa, kde se veřejně parkuje.

Autor příspěvku: Redakce