Společnosti, které vyplácejí dividendové akcie měsíčně

Povětšinou se vyplácí dividendy čtvrtletně, ale existují společnosti, které vám budou platit každý měsíc. Pokud své výnosy reinvestujete, jsou tyto akcie pro vás velmi výhodné a výnos vám částečně může nahradit měsíční příjem. Ovšem pozor na některé společnosti, které vydávají prohlášení o agresivních měsíčních dividendách pouze na přilákání investorů. Zkušenosti, recenze, názory – to si důkladně prostudujte o dané společnosti, než ji svěříte své peníze. Hledejte takové, jež mají dlouhou historii vyplácení měsíčních dividend spolu s výsledky s přiměřeným růstem příjmů. V tomto článku vám představíme některé společnosti se zajímavými měsíčními dividendovými akciemi.

RealtyIncomeCorp. (O)

Společnost vyplácí měsíční dividendy již 22 let. V tomto případě jde o realitní investiční trust tzv. REIT s přibližně 2 600 nemovitostmi k pronájmu, především v komerční oblasti. Dobrou zprávou je, že v posledních čtyřech letech stabilně zvyšuje své výnosy, příjmy zůstávají pozitivní. Cena akcií občas klesá, jako v dubnu tohoto roku, nyní byl zaznamenán mírný růst s hodnotou akcií – 55 dolarů na akcii. Výnos z dividend je v současnosti 4,6% p.a.

Shaw Communications Inc. (SJR)

Zde se zvyšují dividendy průběžně již více než 10 let. Kanadská společnost Shaw Communications vlastní optickou síť a poskytuje služby pro zákazníky s WiFi, digitálním telefonem a širokopásmovým připojením. Vyplácí dividendu ve výši 4,2% p.a. – 21 dolarů za akcii. V letošním roce je zaznamenána zvýšená poptávka po těchto cenných papírech.

PembinaPipelineCorp . (PBA)

Společnost má spolehlivou měsíční dividendu, nikoliv dlouhou historii růstu u svých dividend, oproti ostatním zde uvedených podnikům. Důvod je jednoduchý – propad ceny ropy. Za posledních pět let ovšem průběžně dividendu zvyšuje. V současnosti platí 4,6%. Cena akcií společnosti mírně kolísá v závislosti na situaci na trhu s ropou.

GladstoneInvestmentCorp. (GAIN)

Společnost nabízí dividendový výnos ve výši 8,4% p.a a svou dividendu zvyšuje průběžně více než pět let. Zaměření – odkup a rekapitalizaci společností, lze očekávat výrazné investice v této oblasti i směrem do budoucna.

Autor příspěvku: Redakce