Společnosti, které vyplácejí dividendové akcie měsíčně

akcie
akcie

Povětšinou se vyplácí dividendy čtvrtletně, ale existují společnosti, které vám budou platit každý měsíc. Pokud své výnosy reinvestujete, jsou tyto akcie pro vás velmi výhodné a výnos vám částečně může nahradit měsíční příjem. Ovšem pozor na některé společnosti, které vydávají prohlášení o agresivních měsíčních dividendách pouze na přilákání investorů. Zkušenosti, recenze, názory – to si důkladně prostudujte o dané společnosti, než ji svěříte své peníze. Hledejte takové, jež mají dlouhou historii vyplácení měsíčních dividend spolu s výsledky s přiměřeným růstem příjmů. V tomto článku vám představíme některé společnosti se zajímavými měsíčními dividendovými akciemi.

RealtyIncomeCorp. (O)

Společnost vyplácí měsíční dividendy již 22 let. V tomto případě jde o realitní investiční trust tzv. REIT s přibližně 2 600 nemovitostmi k pronájmu, především v komerční oblasti. Dobrou zprávou je, že v posledních čtyřech letech stabilně zvyšuje své výnosy, příjmy zůstávají pozitivní. Cena akcií občas klesá, jako v dubnu tohoto roku, nyní byl zaznamenán mírný růst s hodnotou akcií – 55 dolarů na akcii. Výnos z dividend je v současnosti 4,6% p.a.

Shaw Communications Inc. (SJR)

Zde se zvyšují dividendy průběžně již více než 10 let. Kanadská společnost Shaw Communications vlastní optickou síť a poskytuje služby pro zákazníky s WiFi, digitálním telefonem a širokopásmovým připojením. Vyplácí dividendu ve výši 4,2% p.a. – 21 dolarů za akcii. V letošním roce je zaznamenána zvýšená poptávka po těchto cenných papírech.

PembinaPipelineCorp . (PBA)

Společnost má spolehlivou měsíční dividendu, nikoliv dlouhou historii růstu u svých dividend, oproti ostatním zde uvedených podnikům. Důvod je jednoduchý – propad ceny ropy. Za posledních pět let ovšem průběžně dividendu zvyšuje. V současnosti platí 4,6%. Cena akcií společnosti mírně kolísá v závislosti na situaci na trhu s ropou.

GladstoneInvestmentCorp. (GAIN)

Společnost nabízí dividendový výnos ve výši 8,4% p.a a svou dividendu zvyšuje průběžně více než pět let. Zaměření – odkup a rekapitalizaci společností, lze očekávat výrazné investice v této oblasti i směrem do budoucna.