Studentské město jménem Antverpy. Jak zde nepřijít na mizinu?

Přemýšlíte nad tím, kam se vydáte na prodloužený víkend? Chcete poznat něco jiného, než jsou města České republiky? Nemáte ani zájem strávit čas v krásné české přírodě? Možná potřebujete trochu zahraničního vzduchu, doporučujeme zamířit do nádherného města zvaného Antverpy, které je označováno za studentské město. Právě sem cestují samozřejmě nejen studenti, ale také všichni ti, kteří si chtějí odškrtnou další položku na seznamu míst, jež stojí za to vidět. Bohužel i v tomto městě se snaží vydělávat na turistech, ale naštěstí máme tipy, jak zde nepřijít na mizinu.

Vydělávání na turistech je v současné době velmi atraktivní. Mnohá města, jež jsou pro turisty byť sebemenším lákadlem, nastolují ceny opravdu vysoko. I bohužel naše matička Praha je toho důkazem. Zaměřme se však na zmiňované studentské město zvané Antverpy, prozraďme si, jak zde ušetřit pár korun, mnohdy i tisíc korun.

Do Antverp za slavným malířem

Jak jistě víte, Antverpy jsou domovem velmi slavného malíře, kterého dnes zná celý svět pod jménem Pieter Paul Rubense. Právě jeho muzeum je zde k vidění, ale vstup není pro mnohé lidi příliš sympatický. S Antwepr City Card se však sem můžete podívat zcela zdarma, a to konkrétně poslední středu v měsíci.

Samozřejmě to není jediné muzeum, které stojí za vidění. Například muzeum Mayer van den Bergh mají studenti za do šestadvaceti let za zvýhodněnou cenu, a sice za sumu šest eur. Vstup do muzea Red Star Line mají zase děti do dvanácti let zdarma.

Ušetřete na jízdenkách

I zde platí, že se leccos vyplatí kupovat předem. Například zde se vyplatí kupovat jízdenky na městskou hromadnou dopravu předem například v supermarketech, v novinových stáncích nebo případně u stánků s informacemi, vyjde vás to totiž o dvacet procent levněji, než kdybyste si kupovali jízdenky přímo u řidičů v dopravních prostředcích.

Autor příspěvku: Redakce