Uber se opět rozprodal – komu a za kolik?

Určitě jste v nedávné době zaznamenali poměrně žhavou kauzu taxikářů a společnosti Uber. Tenkrát toho byl plný internet, neustále se o tom mluvilo v televizních novinách snad na každé české stanici. Taxikáři zkrátka stávkovali – vždyť většina zákazníků se z místa na místo dopravovala díky Ubru, který je mnohem levnější než jakýkoliv taxík. Tato kauza neměla konce, ale nyní, podle všeho, má už své vyřešení. Nicméně společnost Uber na sebe v nedávné době strhla opět další vlnu pozornosti – prodala totiž nemalý podíl, který vynesl nemalé peníze.

Společnost Uber už delší dobu touží po lepší budoucnosti. Tato společnost má velký potenciál, má opravdu obrovské plány do budoucna. Nedávno se společnost nechala slyšet, že chce zavířit svoji divizi leasingových vozidel, aby se minimalizovali náklady a postupně snižovaly i ztráty. Kromě toho jste možná zaregistrovali i to, že by se do této firmy mohla zapojit i japonská společnost SoftBank. Aktuální novinkou je to, že se tato společnosti do firmy skutečně zapojila.

Osmnáctiprocentní podíl byl prodán!

Jestli se zajímáte o svět startupů a investic, určitě jste tento prodej zaznamenali. Uber prodal skupině investorů neuvěřitelný osmnáctiprocentní podíl, a to za nemalou sumu – za 8,5 miliardy dolarů! Japonský gigant – společnost SoftBank – se tak stala součástí této společnosti, má podíl na tom, jak se tato společnost bude dál vyvíjet.

Podle všeho se doufá v to, že by díky SoftBance mohlo dojít k vyřešení nevyřešených problémů, které se pojí hlavně s financováním – mohly by se pokrýt až milionové ztráty a mohla by se budovat opět trochu lepší reputace služeb mezi klienty.

Tato informace je skutečně už potvrzena, k úplného uzavření tohoto obchodu by mělo přijít v průběhu příštího roku.

Dojde i ke změně ve vedení společnosti

Kromě toho by se mělo přidat či obměnit dalších šest členů ve vedení – nejspíše by se měli noví členové přidat ke stávajícím jedenácti členům.

Autor příspěvku: Redakce