Už jste slyšeli o Mercedesu G, který je vyroben z ledu?

Svět automobilů se neustále překonává. Zanedlouho si skutečně budeme moct koupit auto, které létá nebo které nás například teleportuje na nějaké místo. Všechno je možné, vždyť před nedávnem v Rusku postavili Mercedes G, a to z ledu! Dokonce měl i funkční motor. Je až neuvěřitelné, kam sahá lidská fantazie a jak kreativita nezná mezí!

Možná znáte firmu Garazh 54. Jedná se o ruskou tuningovou společnost, která se často zaměřuje na stavbu skutečně divných, někdy až otřesných kousků. Jejich nedávný kousek ale nepatří k těm divným či otřesným kouskům, ale naopak se jedná o kousek, díky kterému vám spadne brada. Před nedávnem totiž postavila terénní auto, které připomíná legendární Mercedes-Benz G. Samozřejmě to by nebylo nic zvláštního, pokud by však nebyl celý z ledu. Ještě zajímavější je zjištění, že se v něm můžete i projet. Dostal totiž i svůj vlastní motor!

Neroztaje vůz při jízdě?

Nyní vám jistě běhá hlavou celá řada myšlenek a otázek. Lidé se nejčastěji ptají, jestli vůz například neroztaje při jízdě, vždyť motor se zahřívá. Firma však garantuje to, že vydrží. Podle firmy znamená každý stupeň nahoru přijatelnou a vítanou změnu.

Z kolika tun ledu je automobil postaven?

Vůz byl sestaven z šesti tun ledu. Celé sestavení trvalo zhruba dva dlouhé týdny. Led drží pohromadě díky ocelové konstrukci, mezi níž se jednotlivé těžké kusy ledu nasunuly.

Vevnitř však není motor klasického mercedesu, ale motor i podvozek jsou ze skutečného terénního automobilu UAZ 469, který jistě moc dobře znáte.

Jak takové auto z ledu vypadá?

Jak jsme již zmínili, led drží díky ocelové konstrukci, mezi níž je led zasunut. Motor je plně funkční, jak jste z článku mohli vydedukovat, stejně tak funkční je i podvozek a řízení. Co se týče karoserie, tak ta je průhledná, bez dveří.

Sice auto neslibuje nijak velký komfort, za to však slibuje velkou reklamu právě již zmiňované ruské firmě. Automobil stojí v centrálním parku Novosibirsk, je podloženo LED páskami, tudíž během večera či noci mění svou barvu.

Autor příspěvku: Redakce