Ve světě vládne nestabilita. Jak jsou na tom jednotlivé země?

Řada lidí zvažuje, že bude investovat. Jenže trh tomu zrovna nespěje nebo nefandí. V minulosti bylo investování méně riskantní záležitostí, na druhou stranu investování v sobě vždycky nese jisté riziko – nyní je jen trochu větší. Mnozí investoři už pár let čekají na to, že dojde ke kolapsu investičního světa, ovšem zatím k tomu nedošlo, a tak mnozí investoři už několik let sedí se založenýma rukama a vyčkávají. Vy však nevyčkávejte na to, až bude trh přívětivější a méně nestabilní, taková doba by vůbec nemusela přijít. I když už nyní je svět poměrně nestabilní a o investičním trhu ani nemluvě, pusťte se do investování.  

Jelikož ve světě skutečně vládne nestabilita, podívali jsme se na konkrétní země a na to, jak to v nich funguje, co se v nich zrovna děje.  

Spojené státy americké 

V USA vrcholí spory s Čínou. Jelikož americký trh tak dobře prosperuje i díky dovozu z Číny, lze předpokládat, že pokud dojde k vyvrcholení sporů a bude zahájen v Číně bojkot amerických firem, americké firmy mohou rázem velice utrpět. Proto se nedoporučuje investovat třeba do kavárenského řetězce společnosti Starbucks, jelikož jeho úspěch nyní závisí právě na rozjezdu v Číně.  

Itálie 

Italská ekonomika je nyní označována za třetí největší ekonomiku v celé eurozóně. Ovšem i když italská ekonomika nese takové označení, aktuálně na tom není nejlépe. Itálii nyní sužuje nestabilní politická situace, také má stát velký státní dluh, který nedávno překročil dva biliony korun.  

Německo 

Podívejme se však k našim sousedům, konkrétně k Němcům. Německo je často označováno za byznysového souseda USA. Německo vyváží do Spojených států amerických opravdu leccos, americký trh je pro Německo třetí největší exportní trh, do něhož se vyváží zboží za 244 miliard dolarů. Jelikož Amerika na tom není zrovna nejlépe kvůli vztahům se zmiňovanou Čínou, pociťuje to ostatně i Německo, kde dochází ke zpomalení ekonomiky. 

Autor příspěvku: Redakce