Věděli jste, že Norton chystá dvouválcovou 650?

Ve světě motorek se neustále něco děje. Pokud se zajímáte o svět motorek, moc dobře víte, že se chystá nový dvouválec Norton. Než si však o této novince něco řekneme, je třeba připomenout, že se blíží nová sezona, na kterou je třeba se připravit. Je třeba zkontrolovat motorku do sebemenších detailů, taky je nutné, abychom si pořídili kvalitní oblečení na motorku, bez kterého nemůžeme na motorku nasednout. K moto oblečení patří také funkční prádlo, které vás ochrání před nepřízní počasí a zabrání prochladnutí. Motorka by neměla postrádat ani zámek, který ji ochrání před případnou krádeží. Zkontrolujte si i pevnost a kvalitu vašich chráničů, protože jenom ty vám mohou zachránit život při případném pádu. Nyní však přistupme k novince, o kterou se postarala značka Norton.

Norton je legendární značka motorek, proto už nyní je jasné, že se bude jednat o velice drahý kousek, který si nebude moct dovolit každý. Jestliže byste chtěli vědět, kolik u nás stojí nejlevnější motorka této značky, tak vám to prozradíme – nejlevnější motorku Norton seženeme za 615 tisíc korun a jedná se o Commando Sport. Samozřejmě se nejedná o motorku, s níž byste denně jezdili.

Nicméně nový kousek z dílny Norton bude samozřejmě dražší, a to o dost. V sobě bude mít menší, šest set padesátkový motor, který se však nejdříve ukáže ve dvojici scramblerů.

Jak budou novinky z dílny Norton vypadat?

Řekněme si však o všech novinkách najednou. Budou totiž poměrně stejné. Motorky mají mít ocelový trubkový rám, což zajistí, že motorky budou poměrně lehké, ale na svou lehkost budou velice odolné. Motorky by se měly nabízet hned ve dvou verzích. Jedna z nich bude jenom pro parádu, druhá by měla sloužit všem offroadovým závodníkům a jezdcům.

Tyto motorky by však oproti předešlým motorkám měly být pro dennodenní ježdění.

Málokdo na ni dosáhne

I když ceny ještě nebyly přesně stanoveny, už nyní je jasné, že se bude jednat o „pěkné pálky“. Vždyť hmotnost bude pouhých 140 kilogramů a koní? Těch bude rovnou 175!

 

Autor příspěvku: Redakce