Víte, jaké auto bude mít motor dle vaší peněženky?

V současné době se už nemůžeme divit vůbec ničemu. V dnešní době je vyrobeno snad naprosto všechno, lidé se dnes a denně naprosto překonávají, neustále se vyrábí to, co nám ulehčí život a ušetří čas. Hodně se toho děje hlavně ve světě automobilů, který je plný novinek, které nám až tají dech. K aktuálním novinkám se řadí i automobil, který je sice ve výrobě, ale o kterém se toho ví už poměrně hodně – je to automobil, který se bude pyšnit tím, že bude mít motor podle naší peněženky. Už jste o tomto autu slyšeli nebo ještě netušíte, z dílny jaké automobilky auto vyjede?

Nebudeme vás dlouho napínat – řeč je o novém elektrickém Volvu XC40, které má být navíc i hybridní. Jedná se o novinku, která si podmaní jakéhokoliv zákazníka – zavděčí se dokonce i těm, kteří se řadí k těm náročnějším klientům.

Jak bude nové Volvo vypadat?

Automobil by měl být postavený na univerzální podvozkové skupině CMA – ze začátku by se mělo jednat jenom o dvoulitrový zážehový čtyřválec. Poté by se měl rozvíjet – měla by následovat již zmiňovaná hybridní verze a poté bychom se měli dočkat i čistého elektromobilu.

Kdy by se mělo auto ukázat světu?

Sice se toho ví o novém Volvu už nyní celkem dost, víme dokonce, že si bude moct zákazník vybrat, jak daleko jeho auto po nabití ujede. Ovšem tak brzy, jak si myslíme, se ho bohužel nedočkáme. Počkat si na něj budeme muset až do roku 2019, kdy by se měl světu ukázat. Podle všeho by se měl v tom roce představit elektrický automobil, jehož kapacita akumulátorů bude zhruba 100kW/j a dojezd by měl být něco přes čtyři sta kilometrů.

Pokud by si chtěl zákazník sám zvolit ujetí automobilu od nabití, musí se počítat s kolísající cenou. Menší dojezdy budou cenově výhodnější, pokud však budete chtít od nabití ujet delší trať, musíte počítat s trochu větší cenou, za kterou vůz koupíte.

Autor příspěvku: Redakce