Volkswagen žalují už tisícovky Čechů

Mít svůj vlastní automobil, to není zrovna jednoduché. Každý automobil si vyžaduje krapet jiné zacházení, vyžaduje si dělat technickou co každých pár let. Mnohdy se dokonce může objevit nějaká vada nebo něco, co je dost nákladné spravit. V současné době se trh plné mnohými zajímavými automobily a je těžké si z takové spousty vybrat jeden automobil, s nímž budete jezdit několik let. Mnozí lidé jsou například majitelé automobilů z dílny Volkswagen, bohužel nyní litují, že se s takovou automobilkou dali vůbec dohromady. V současné době zmiňovaná automobilka čelí obrovskému množství žalob.

Čeští majitelé vozů Volkswagen se zlobí a podávají jednu žalobu za druhou. Žaloby putují do sídla automobilky Volkswagen za nedávnou aféru s manipulací a emisemi dieselových motorů. Ještě nedávno bylo takových žalob minimální množství, ale počet roste rychlostí blesku. Mnohé firmy, které se zabývají žalobami nebo vymáháním odškodnění, registrují už tisíce žádostí o odškodnění, které putují z rukou českých majitelů automobilů Volkswagen.

Vedou se hned tři řízení

Podle aktuálních informací se vedou rovnou tři řízení, v nichž uplatňuje nárok přes patnáct set spotřebitelů. Podle všeho by se žaloba měla rozšířit o dalších několik set klientů, tudíž se číslo zanedlouho přiblíží ke dvěma tisícům.

Firmy zastupující poškozené majitele automobilu Volkswagen požadují za každého klienta deset tisíc dolarů, což je zhruba 220 tisíc korun.

Máte také poškozený Volkswagen? Můžete dál na silnice

Emisní skandál způsobil u mnohých majitelů automobilu Volkswagen obavy. Mysleli si, že nemohou vyjet na silnici, ale podle všeho české úřady nepřipravují žádné právní kroky, a tak majitelé zmiňovaných automobilů mohou vyjet na silnici zcela bez obav.

Volkswagen za emisní podvod získal pokutu ve výši 25,6 miliardy korun.

Autor příspěvku: Redakce