Zapomeňte na klíče, budoucnost patří čipům!

„Hlavně nezapomeň zamknout kancelář…“, připomněl vám jako vždy kolega. Nemějte mu to za zlé, myslí to dobře. Každopádně vás tím vystresoval, protože jste za poslední měsíc firemní prostory nezabezpečili minimálně dvakrát. Ať už byla příčinou lehkovážnost, nebo vás trápily starosti s ohledně důležité zakázky, napříště byste si měli dát pozor. Anebo to udělat jako spousta jiných lidí – zahodit klíče a pořídit si čipový přístupový systém.

Představte si sami sebe, jak ráno odemknete vstupní dveře do kanceláře ledabylým pohybem ruky, ve které držíte mobilní telefon. Ozve se decentní zapípnutí, systém uvolní zámek a jste uvnitř. Hledání klíčů po kapsách se nekoná. A až budete odcházet domů, mějte v hlavě třeba tisíc jiných myšlenek – ta na uzamčení dveří mezi nimi nebude, protože se tak stane automaticky.

Když ztratíte čip, nic se nestane

Ano, v zásadě takto funguje čipový přístupový systém, který je mnohem výhodnější než klasický zámek i z jiných důvodů. Kromě praktického otevírání čipem či smartphonem ho oceníte vždy, když někdo z vašich kolegů, případně vy sami ztratíte přístupový čip.

čipový přístupový systém

Představte si, co by následovalo v případě ztráty klasického klíče. Pokud by nebyl poblíž někdo, kdo disponuje stejným klíčem, museli byste zavolat zámečníka a nechat zámek odvrtat. Dalším krokem by byla montáž nového zámku a nezbytná duplikace klíčů na odpovídající počet. Ty byste pak museli rozdat všem osobám, které mají do daných prostor přístup.

Dojde-li ke ztrátě čipu, drama se nekoná. Správce systému ho prostřednictvím několika kliknutí v přehledném administračním systému vymaže a přiřadí hříšníkovi nový čip. Tím je hotovo. Nikdo ztrátu čipu nezaznamená, protože není potřeba rozdávat nové klíče. Pro vás to znamená spoustu ušetřeného času a starostí.

Možnosti přístupového systému jsou velké

Čipový přístupový systém je moderní řešení zabezpečení a hodí se do bytových domů, menších kancelářských prostorů, ale stejně tak do administrativních komplexů a výrobních prostor. Zkrátka všude tam, kde je kladen důraz na vysokou úroveň bezpečnosti.

čipový přístupový systém

Navíc nemusíte zůstat pouze u otevírání dveří. Elektronický přístup je obvykle jen jednou z mnoha dílčích součástí komplexního systému. Firmy jej často integrují s evidencí docházky, věrnostním či stravovacím systémem, výdejovými automaty a v neposlední řadě se systémem bezpečnostním.

Díky komplexnímu identifikačnímu systému získáte absolutní přehled o pohybu všech osob, které se nachází ve firemních prostorách. Dozvíte se, kteří zaměstnanci tráví více času v bufetu než na pracovišti a v případě potřeby snadno vypátráte zloděje. Tohle obyčejné klíče opravdu neumí.

Autor příspěvku: Admin