Žebříček těch nejbohatších lidí planety

Bohatých lidí je na světě opravdu mnoho. Velká většina z nás se k nim touží dostat alespoň malou částí. Jenže za takovým velkým úspěchem tkví hlavně pořádný nápad, velké odhodlání a samozřejmě vytrvalost. Bez toho to nejde a nikdy ani nešlo. Mnoho lidí právě při styku s těmito jevy zavrávorá a uteče z cesty podnikání. A tak se nikdy nepřiblíží k neuvěřitelnému množství dolarů, které by mohli získat, kdyby vytrvali. Pokud si nyní najdete na trhu jakousi skulinu, díky které můžete proplout do světa podnikání, chyťte ji za pačesy. Nyní se totiž na trhu potýkáme opravdu s kdejakou vymožeností, inovací a dalšími věcmi, které přesahují lidské chápání. Mnohdy zaujmete byť jen maličkostí, protože maličké zbytečnosti na trhu už zkrátka nejsou. Vše přebijí obrovské inovace.

Amancio Ortega se dočkal obrovského růstu

Rok 2016 byl pro tohoto podnikatele přelomovým. Dokonce se na čtyři hodiny v tomto roce dostal se svými šedesáti sedmi miliony dolarů na pozici nejbohatšího muže světa. Ovšem Bill Gates ho zase převálcoval svým bohatstvím. Samotný Ortega je však v pozici růstu. Jeho společnosti Inditex, která vlastní nejrůznější módní značky, do nichž spadá například Zara nebo Bershka, jsou totiž také na vzestupu. Jeho popularita roste každým dnem, hodinou i minutou. Není se ale čemu divit, jedná se o jedny z nejkvalitnějších a nejstylovějších značek vůbec, které jsou cenově dostupné běžným smrtelníkům.

Warren Buffett obsazuje třetí pozici

Díky investicím se dostal tento podnikatel do hotové špičky bohatých lidí. Nikdy si o tom nenechal ani zdát. Je tím pravým důvodem, že bohatým se člověk stává vlastním úsilím, nikoliv svým vzděláním. Školu nedostudoval a vydal se svou vlastní cestou. Nyní se svými miliardami na účtu obsazuje třetí pozici nejbohatších mužů planety. Jeho konto se sice nemění, ale předhání o trošku mladší bohatí. Kdo ví, do jakých pozic klesne příštím rokem, ale snad se mu poštěstí zase zůstat v první trojce.

Autor příspěvku: Admin