Co nedělat ve franšízovém podnikání?

Přemýšlíte o tom, že byste se stali franšízantem sítě Extéria Market? Pojďte se s námi podívat na největší chyby, kterých byste se rozhodně měli vyvarovat. Na co si dát pozor? 

Franšíza je výhodná pro obě strany

Abyste ze začátku měli jasno ve vztazích, které budou tvořit váš denní chleba, měli byste vědět, že franšíza je výhodná forma podnikání, při které je váš úspěch také úspěchem vašeho franšízora. Váš vztah je plně přátelský. Franšízor je váš stálý partner, který si přeje váš maximální úspěch. Díky vašemu úspěchu roste jeho značka. Proto je dobré vždy pamatovat na to, že franšízor je vám vždy ochoten pomoci a připraven předat vám své know-how a návod k podnikání. Nesnažte se jet na vlastní pěst. 

Firemní standardy

Pokud si kupujete franšízu, dopředu již máte vše dané a start i rozvoj podnikání je oproti vaší konkurenci rychlejší a stabilnější. Franchising je zde pro to, abyste minimalizovali rizika podnikání a aby byl váš rozjezd rychlý. Nezapomeňte, že pro to musíte dodržovat firemní standardy, na které je zvyklý především zákazník. Firma, která vám franšízu poskytuje, své jméno budovala i několik generací a očekává se, že i ve vaší provozovně se bude klient cítit výborně. 

Lidské vztahy

Jestliže se cítíte jako naprosto sólový hráč, bude potřeba si uvědomit, že franšízu dobře vytvoříte zejména za předpokladu, že vám budou fungovat lidské vztahy. Jasně nastavené podmínky pro zaměstnance a jejich dodržování je základ. Dobré vztahy s franšízorem jakožto obchodním partnerem a společníkem by měly být základem. Budujte vědomě pozitivní lidské vztahy a pečujte o ně. 

Podnikání systémem franchisingu přináší jistoty a nízká podnikatelská rizika. I zde je ale potřeba dodržovat pravidla, která jsou stanovena. Váš úspěch je úspěchem franšízora, proto nezapomeňte, že na případné potíže nikdy nejste sami a vždy máte zázemí stabilní společnosti. 

Autor příspěvku: Redakce