Je kryptoměna vhodná k investování v nejisté době?

S příchodem krize, kterou má na svědomí nový typ koronaviru, se řada investorů ptá, co má vlastně dělat s vlastními penězi. Do čeho se má investovat nebo se má raději přečkat tato krize bez drobného investování? Právě v době krize dochází k nejlepším investicím, a tak jen málokteří investoři přemýšlí nad tím, že by své peníze ponechali stranou. Většina jedinců uvažuje nad kryptoměnami, konkrétně nad Bitcoinem, který si podle posledních zpráv vedl dokonce daleko lépe než tradiční americké indexy, do kterých se v posledních měsících investuje s takovou vervou.  

První čtvrtletí letošního roku ukázalo, že kryptoměny opět nabírají na své síle. Konkrétně se začíná dařit především tradičnímu Bitcoinu, což je kryptoměna, která na své hodnotě spíše ztrácela v posledních měsících. I když Bitcoin oslabil o deset procent, stejně neoslabil tak moc jako americké indexy, které jsou opravdu v posledních měsících velice populární investicí.  

Jak je na tom Bitcoin v porovnání s americkými indexy? 

Jak jsme zmínili, Bitcoin ztratil v posledních měsících zhruba deset procent na své hodnotě. Americké indexy, konkrétně indexy S&P500 nebo index Dow Jones, však ztratily daleko více, a to přes dvacet procent. To z nich dělá méně výhodnou investici v porovnání s kryptoměnami, respektive s Bitcoinem.  

Díky aktuálnímu růstu lze konstatovat, že se Bitcoinu konečně po delší době opět podaří vstát z mrtvých. Je velice pravděpodobné, že začne opět sílit, což se může projevit na zvýšeném zájmu investorů. Analytici slibují velký návrat této kryptoměny, které se mimo jiné také přezdívá digitální zlato.  

Bitcoin nebo zlato? 

V této nejisté době se hledají především bezpečné investice. Takovou investicí však může být právě Bitcoin. O chlup bezpečnější investicí v nejisté době je však zlato, které ale podle analytiků může v průběhu následujících měsíců opět ztrácet na síle. Tu bude přebírat Bitcoin, který se drží těsně za patami klasickému zlatu. 

Autor příspěvku: Redakce