Kolik stojí nejdražší náušnice na světě?

Dámy jistě potvrdí, že to nejkrásnější, co může muž přinést ženě k narozeninám, je šperk. V současné době jsou ženy spíše na jednoduché šperky, i když je pravdou, že se po letech do módy dostávají zase masivnější typy šperků, které jdou vidět na první pohled. Ostatně – každá žena má jiný vkus. Některé zůstanou u jednoduchosti, jiné začnou investovat do masivních šperků, další zůstanou třeba u chirurgické oceli, kterou nosí nejraději. Pravdou však je, že kdybyste jakékoli ženě s jakýmkoli vkusem přinesli náušnice, které jsou označovány za nejdražší na světě, rozhodně by jimi nepohrdla.  

Stejně jako se ví, jaké jsou nejdražší boty na světě nebo kabelky, ví se také to, jaké existují nejdražší náušnice. Ty ostatně byly poslány do londýnské aukční slavné síně Sotheby`s, kde v minulosti bylo vydraženo mnoho unikátních kousků.  

Nejdražší náušnice se rozhodně zařadily k nejdražším kouskům, které se na aukci dražily. Nejsou nejen nejdražší, ale spíše jsou nejcennější. Jedna diamantová náušnice je z modrého, velice vzácného diamantu zvaného Apollo, druhá pak z růžového a opět vzácného diamantu Artemis.  

Více o jednotlivých diamantech 

Prozraďme si však více o jednotlivých diamantech, které mohou ženy připomenout do svých uší. Diamant Apollo Blue čili velice vzácný modrý diamant v jedné z náušnic, patří do kategorie fancy vivid. Do této kategorie se řadí diamanty s vůbec nejvyšší možnou koncentrací dané barvy. Podle odborníků váží přes čtrnáct karátů.  

Co se týče druhého z diamantů, a sice růžového diamantu Artemis Pink, ten se nachází na středu stejné stupnice, respektive kategorie. Jeho váha je šestnáct karátů.  

Jaká je cena náušnic? 

Nabízí se však otázka, kolik stojí nejdražší a zároveň nejcennější náušnice na světě? Jaká je jejich hodnota? Cena obou náušnic se odhaduje na 67 milionů švýcarských franků, což je v přepočtu kolem miliardy a půl korun.  

Autor příspěvku: Redakce