Mobilní aplikace ověří očkování i test

Koronavirus je stále mezi námi a stále je nutné prokazovat svou bezinfekčnost. Ať už letíte na dovolenou nebo se jen chcete posadit do kavárny, negativní test na COVID-19, případně prokázání dvou dávek očkování je na místě. Nemusíte však nosit vytištěné formuláře, které jste získali u lékařů. Existuje aplikace, díky které budete moct negativní výsledky prokázat v cuku, letu. Zatímco stará známá Tečka prokáže podstoupení očkování, Čtečka může ukrývat veškeré QR kódy (nejen ty, které se týkají prodělaného očkování). 

Zelená barva jako záruka bezinfekčnosti 

Stejně jako v jiných podobných aplikacích i v tomto případě platí, že nápomocné bude zbarvení. Pokud nahrajete QR kód testování nebo očkování a bude stále ještě platný, objeví se v zeleném okýnku. Jinými slovy zelená barva bude vaší vstupenkou dovnitř, ať už si chcete zaplavat v bazénu nebo jít do kina.  

Ohlídání druhé dávky očkování 

I když většina lidí používá k prokázání očkování zmiňovanou appku Tečka, Čtečka se také stává velice oblíbenou. Je takovým potvrzením, kdyby první zmíněná nefungovala z důvodu výpadku. Stejně jako Tečka umí i Čtečka pohlídat druhou dávku očkování a hravě se v ní dají zkontrolovat papírové certifikáty, které pacient dostal po píchnutí vakcíny. 

Možnost uplatnit po celé EU 

Aplikace dokazující bezinfekčnost neuplatníte jenom u nás. Splňuje totiž standardy aplikace pro certifikáty čili ji lze ukázat po celé Evropské unii. Tyto aplikace jsou koordinovány po celé EU čili ji můžete využít i ve chvíli, kdy se chystáte vyjet za hranice.  

Jak se do aplikace přihlásit? 

Že instalaci aplikace Čtečka zvažujete? Do aplikace je možné se přihlásit pomocí eObčanky, případně pomocí bankovní identity, která je dnes něčím zcela běžným. Nemusíte se tak obávat, že by se do appky dostal někdo jiný, cizí. 

Autor příspěvku: Redakce