Italská dovolená. Jaká místa si nenechat ujít?

Přemýšlíte nad tím, že byste svou příští dovolenou strávili ve slunné Itálii? Mluvíme o oblíbené zemi, která od nás není příliš vzdálená a která toho má, co nabídnout, a to za skvělé ceny. Nabízí se však otázka, jaká místa vidět nejdříve? Máme zavítat do potápějících se Benátek nebo spíše zamířit na Sardinii, kde nás kromě čisté vody a krásné pláže čeká i divoká příroda?  

Lago di Garda pro milovníky jezer 

Pokud jste fanoušky přírody, vaše kroky budou nejdříve mířit do Lago di Garda. Tato destinace je pro všechny jedince, kteří nevyžadují přítomnost moře. Chtějí spíše prozkoumat zdejší přírodní krásy a úkazy, které až berou dech. Lago di Garda nabízí nádherná jezera. Tím největším je Gardské jezero, jež má ledovcový původ. Jeho voda je azurového zbarvení a společně s okolními úpatími se vytváří opravdu nádherné scenérie, jež fotografie nebude umět zachytit. 

Benátky pro romantické duše 

Jelikož bylo prokázáno, že se Benátky potápí, byl by hřích, kdybyste je alespoň jednou v životě neviděli. Proto se sem vydejte dříve, než zcela zmizí z povrchu zemského. Nadšení budou zejména milovníky romantiky, kteří si zde zajdou na romantickou večeři, projedou se na gondole za zpěvu převozníka a políbí se na jednom z mostů, které Benátky lemují. 

Milán pro fanoušky módy 

Nebo se spíše řadíte k milovníkům módy? Pokud je tomu opravdu tak, je načase zavítat do Milána, města, kde se kloubí stovky světových značek. Kromě toho je město hotovou přehlídkou skvělých italských restaurací. A co je víc než kombinace vynikajícího jídla a elegantně oblečených lidí? 

Kalábrie nabízí něco i pro vášnivé turisty 

Pokud jste fanoušky spíše aktivní dovolené, vaše příští dovolená bude v italské Kalábrii. I když se kolem lemuje moře, nabízí se i mnoho skvělých turistických výstupů. Proto si kromě plavek zabalte i pořádně kvalitní boty, s nimiž zdejší pohoří zdoláte jistě v rekordním čase. 

Autor příspěvku: Redakce