Tipy, které se vám budou hodit na dovolené na Bali

Bali je lákadlem po mnoha stránkách. Destinace je oblíbená u turistů z různých končin světa, možná se i vy právě sem chystáte. Než se však uchýlíte směrem Bali, prozraďme si několik tipů, které se vám na této dovolené budou víc než hodit. Přece jenom se jedná o zemi se zcela jinou kulturou, zvyky i stylem života. A pár praktických informací, které budou zároveň zodpovězením pokládaných otázek, se vyplatí znát, nemyslíte? 

Nemusíte si vybírat z bankomatu 

I když jedete na Bali, které se na první pohled zdá být poněkud chudou destinací, nemusíte si nutně vybírat z bankomatů. Spousta obchodů a restaurací totiž tradičně přijímá platební karty. Pokud však chcete být pojištění pro všechny situace, mějte u sebe alespoň něco málo. Platba v hotovosti stále není výjimečností, i když platební terminály jsou i na místech, kde byste to předtím nečekali.  

Co se týče bankomatů, najdete je prakticky na každém rohu. Je to tam podobně jako u nás, jen tedy buďte ostražití a nedůvěřujte všem strojům, na které narazíte. Není neobvyklé, že dojde k vysátí bankovního konta turisty. 

Investujte do místní SIM-karty 

I když by si člověk nejraději nechal svou vlastní SIm-kartu, na Bali je dobré mít tu zdejší. Ušetříte si tím totiž nemalé peníze. Internet v mobilu se víc, než hodí a když si pořídíte zdejší SIM-kartu s mobilními daty, budete tak mít po ruce jak mapy, tak komunikaci přes často používané sociální sítě. 

Nemusíte se obávat obrovských částek, které byste za datové balíčky utratili. V Indonésii jsou naopak ceny rovnající se „hubičce”. Například 9GB zde vyjde na méně než dvě stovky, a to je víc než přijatelná částka, nemyslíte? 

Smlouvání na denním pořádku 

Pokud nechcete jako turista utrácet majlant, měli byste se mimo supermarkety snažit smlouvat. Zdejší prodejci jsou totiž jinak schopní vám zboží prodat za daleko větší sazby, než za které se zboží běžně prodává. Jinými slovy pokud chcete koupit zboží za skutečnou cenu, usmlouvejte si ji.  

Autor příspěvku: Redakce