Proč si pořídit holuby?

Věděli jste, že chov holubů patří k těm nejstarším koníčkům na světě? A i když se to někomu může jevit jako jedno velké retro, kupodivu je tento koníček stále více a více oblíbený. Zájem o chov holubů roste především u nás. A třeba právě i vy uvažujete nad tím, že si postavíte holubník z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby a že se i vy zařadíte k šest tisícům let staré tradici. Jen asi potřebujete trochu popostrčit. Proto si pojďme říct, proč holuby jednoznačně chovat. 

Dříve měl holub především náboženské využití po celém světě. Dnes se však jedná o výstavní a o sportovní záležitost, už dávno holubi nelétají jenom s poštou. Mnozí chovatelé však holuby chovají také pro jejich kvalitní dietní maso. Ať už je vaším důvodem, proč si pořídit holuby cokoli, prozraďme si několik dalších důvodů navíc. 

Proč si pořídit holuby?

  • Holuby si lze velice dobře ochočit, a to díky jejich obrovské inteligenci. I když by si člověk řekl, že inteligentní nejsou, opak je v tomto případě pravdou. 
  • Holubi nemívají problémy s rozmnožováním. Rozmnožování ptáků je velkým problémem, se kterým se chovatelé potýkají, ale v tomto případě tomu tak rozhodně nebude. 
  • Pokud si pořídíte holuba, budete moct každý den žasnout nad jeho zbarvením či typem opeření. Věděli jste, že existuje holubice bílá jako sníh a na druhou stranu i holub černý jako popel?
  • V současné době se pořádají různé soutěže pro chovatele holubů. Jakožto chovatelé holubů se můžete věnovat mnohým sportovním disciplínám, kterým byste se při chovu třeba papoušků nemohli účastnit. 
  • Jakožto chovatelé holubů se můžete také účastnit se svými holuby různých výstav. Ty se aktivně konají nejen u nás, ale také v celém světě.
  • Holuby musíte chovat venku, což je výhoda hlavně z toho důvodu, že svůj příbytek nemusíte jejich výkaly nebo peřím znečišťovat. U papoušků je spíše zvykem chovat je v pohodlí domova.

Autor příspěvku: Redakce