Jak bezpečně nakupovat oblečení na internetu

Nakupování na internetu se v posledních letech stalo opravdu oblíbené. Lidé přestávají chodit do kamenných prodejen, jelikož nechtějí stát v dlouhých frontách u pokladen a nechtějí se přehrabovat v nabízeném množství produktů, kdy navíc často nenajdou ani to, co hledají. Pravdou navíc je, že na internetu se dnes najde opravdu všechno. Ať už chcete koupit kosmetiku, oblečení, elektroniku nebo potraviny, všechno si můžete přivolat až do domu.  

Bohužel je třeba zmínit, že zejména při nakupování oblečení na internetu byste měli být trochu opatrnější. Přece jen je internet stále nebezpečné místo, které vás klidně může okrást o těžce vydělané peníze. Abyste tomu předcházeli a nenechali se nachytat, poradíme vám, jak efektivně, a hlavně bezpečně, na internetu oblečení nakupovat.  

Dívejte se na reference obchodu 

V poslední době přibylo na internetu obchodů, které se podobají klasickému Ebayi nebo AliExpressu. Přibylo tedy mezi klasickými obchody velké množství čínských e-shopů, které se však na první pohled zdají být klasickými českými internetovými obchody. Mají dokonce uvedené sídlo v Praze, čeština je na webové stránce dokonalá, navíc mají uvedené i obchodní podmínky. Nic se nejeví jako podezřelé. Jenže když z e-shopu zboží objednáte, najednou vám přijde e-mail, že zboží přijde až během šedesáti dnů. Je tedy jasné, že jste skočili na špek.  

Takové situaci však může předcházet čtení referencí. Čínské e-shopy nemají ani jednu jedinou referenci, maximálně jsou předmětem diskuzí, v nichž se stejně dočtete, ať zboží z daných e-shopů neobjednáváte.  

Pozor na platbu předem 

I když je platba předem to, nad čím lidé neváhají, jelikož je to zdarma, v některých případech to raději nechte na staré dobré dobírce. Hlavně tehdy, kdy odkupujete bazarové zboží, které nemusí být zrovna v takovém stavu, jak se popisuje.  

Autor příspěvku: Redakce