Absurdní zákony, které jsou stále uvedené v platnost

Říkali jste si někdy, že je naše vláda doslova padlá na hlavu? Nesouhlasili jste s uzákoněnými odstavci, přesto jste je museli vzít v potaz, protože za jejich porušení by vám hrozil trest? I když se některé české zákony mohou jevit jako zcela absurdní, věřte, že ve světě je to daleko, daleko horší. Nevěříte? Ve světě totiž dodnes platí zákony, o nichž možná někteří obyvatelé ani netuší, ovšem stále by za ně hrozila pokuta, pakliže by se na jejich porušení přišlo. O jakých zákonech je například řeč? 

Ženy a kalhoty? Nelze 

O Francouzkách se říká, že to jsou nejkrásnější ženy světa. Jsou zároveň udavateli módních trendů. O to víc je zarážející či překvapivé, že ve Francii stále platí zákon, který zakazuje ženám nosit kalhoty. Tento zákon visí v platnosti už dlouhé stovky let, konkrétně od roku 1800. Doposud se jedná o zákon, který nebyl zrušen, ale je pravdou, že v posledních letech prošel rovnou několika aktualizacemi. Například roku 1892 se povolily sportovní kalhoty, které mohly ženy nosit při jízdě na koni. Poté v roce 1902 se uzákonilo, že kalhoty mohou nosit ženy, pakliže pojedou na kole.  

Žádné barvení zvířat 

Věděli jste, že v americkém Ohiu nesmíte barvit zvířata? Možná by vás barvit zvířata ani nenapadlo, ale v Americe se děje zkrátka cokoli (mnohdy nad tím i rozum stojí). V zákoně Ohia stojí, že žádná osoba nebo firma nesmí odbarvovat kuřata ani jinou drůbež. Zároveň se odbarvená nebo nabarvená zvířata nesmí prodávat.  

Zákon je reakcí na dřívější mánii, během které měla kuřata melíry nebo kdy vznikaly podobné barevné zvířecí výstřelky.  

Za žvýkání rovnou do vězení 

O Singapuru se ví, že je to místo plné absurdních zákonů. Nejvíce se zde zakládá na čistotě, proto se možná nebudete divit následujícímu zákonu, jenž říká, že za žvýkání (a za vyhození žvýkačky mimo koš) jdete rovnou do vězení. Singapur se chtěl vyhnout odstraňování žvýkaček z veřejných míst, proto zavedl zákon rovnou zakazující žvýkačky. Nezapomeňte si je proto vyhodit rovnou na letišti.  

Autor příspěvku: Redakce