Barevná saka zpestří společenskou garderobu

Společenské oblékání s sebou nese i kousky, které se vyplatí vzít si na každou událost, nejen do společnosti. Na mysli máme především sako, jež se dá hezky kombinovat i s klasickými džíny. Většina žen má ve svém šatníku spíše neutrální barevné odstíny, které mohou působit trochu konzervativně. Naštěstí móda tomu letos chtěla, že se pozornost upíná spíše na barevné alternativy, které stojí víc než za to.  

Elegantní svršek, ve kterém budete nepřehlédnutelní 

Není tajemstvím, že sako je elegantním svrškem, který by v žádném šatníku neměl chybět. Právě v něm budete naprosto nepřehlédnutelní. Tedy, pokud vsadíte na barevnost, která se do popředí dostala právě letos na jaro.  

I když můžete vsadit na naprosto pestré tóny, pastelové odstíny také stojí za to. Zejména pokud se obáváte kombinace zmiňované výraznosti, pastelové se hezky kombinují i se střídmějšími barevnými odstíny.  

K teniskám, bermudám i mokasínům 

Jarní saka jsou naprosto jedinečná v tom, že se hezky kombinují naprosto ke všemu. Jak už bylo zmíněno, nadčasový kousek, který nemusíte nosit jen na společenské události typu rodinné večeře, pracovní schůzky nebo mítinky. Zatímco do společnosti budete volit spíše zmiňované pastely, k teniskám nebo bermudám můžete zvolit i zářivější odstíny, které se hezky doplní o tradiční tenisky a které sehrají zásadní roli ve vašem svěžím šatníku.  

Jaké barvy volit? 

Přemýšlíte, že si skutečně barevné sako zakomponujete do svého šatníku? Možná si nejste jistí barvami, po kterých sáhnout. Poradíme vám! Letošním hitem je sice fialová, ale špatně neuděláte ani v případě, kdy sáhnete po žluté, oranžové nebo pudrové. Sytě růžová v kombinaci s červenou, lila nebo mátová, kterou si zamilují i milovníci konzervativnosti – i to je trefa do černého.  

Dále stojí za zmínku královsky modrá, limetková nebo bledě modrá, jež se hezky kombinuje s béžovou nebo podobnou neutrální barvou. 

Autor příspěvku: Redakce