Džíny jako nepřátelé baculek? Některé mohou hezky sedět, říkají stylisté

Ať už míříte do kanceláře nebo na poradu, musíte se vhodně obléknout. Jenže takové boubelky – ty moc na výběr nemají. Nechtějí vypadat příliš tlustě, naopak chtějí vypadat opticky hubenější. Jenže je možné takového efektu dosáhnout? Nebo je to něco zcela nemožného? Třeba takové džíny – kousek, který lze doplnit košilí, dále také svetry s límečkem nebo sakem a jednobarevným tričkem. Těm se však boubelky straní, protože se domnívají, že jim nebudou hezky sedět. Jenže kde je pravda. Budou nebo nebudou džíny baculkám padnout? 

Podle stylisté existují střihy, které boubelkám naprosto sednou. Nemusí se nutně těmto kouskům oblečení vyhýbat.  

Najít dobře padnoucí střih je běh na dlouhou trať 

Pokud však chcete nosit džíny, i když nejste jenom kost a kůže, je zapotřebí se pustit do hledání těch pravých. Klíčem k úspěchu je především najít takové, které nebudou zdůrazňovat vaše nedokonalosti, spíše které budou zvýrazňovat vaše přednosti. Jestliže ale vytrváte a najdete ten pravý kousek, který vám bude sedět, máte vyhráno a nic jiného na sebe už neobléknete.  

Samozřejmě vždycky je třeba přistupovat k džínům individuálně. Každá žena, a to i baculka má zcela jiné rozložení proporcí. Existují však obecné rady, kterými se řídit.  

Rady, jak najít ty správné džíny na party i do kanceláře 

Hlavním nepřítelem jsou džíny, které mají vyšisované partie, jako jsou stehna nebo boky. Stejně tak nejsou vhodné světlá místa sepraného efektu. Mají totiž tendenci upoutávat pozornost, což vede k optickému rozšíření problematických partií. Stejně tak negativně působí i kamínky, nášivky nebo různé flitry na džínách, jež taktéž nehezky manipulují s postavou.  

Naopak ideální jsou džíny v černé barvě. Ne nadarmo se říká, že černá barva zeštíhluje. Obecně však na barvě příliš nesejde, jde hlavně o správný střih. Nejlepší je střih rovný, případně malinko upnutý. Délka by měla být nad kotníky a pas vysoký. 

Autor příspěvku: Redakce