Češi si oblíbili obytné vestavby do dodávek. Cestují tak za zážitky

V současné době je mnoho způsobů, jak můžeme cestovat. Zatímco někteří dávají přednost klasickým letadlům, které využívají pro své cestování, jiní jsou toho názoru, že daleko lepší je vycestovat autem, které bude mít takzvanou obytnou vestavbu do auta, respektive dodávkou, která bude mít opět svou obytnou vestavbu. Zejména vestavbám přišli Češi v posledních letech na chuť. Je to naprosto nový způsob cestování, případně jiná možnost, jak trávit svůj volný čas. 

To, že Češi přišli na chuť vestavbám do dodávek a aut se výrazně projevuje na zvýšeném zájmu o tento typ cestování, respektive o tento typ vozidel. Kromě toho, že s vozidly vyráží za zážitky, je to také skvělý prostředek pro pracovní účely. 

O obytné vozy je větší zájem než o klasická vozidla

Dokonce lze říct, že o vozidla zpestřené obytnou vestavbou zájem vzrostl natolik, že jejich prodej překonal projde osobních vozidel v podobě, jaké je známe. Jistý podíl na tom mají také blogeři, kteří se rozhodli tímto stylem cestovat, což motivovalo celou řadu lidí ke stejnému typu cestování. 

Vozidla s obytnými vestavbami jsou mimo jiné i cenově dostupnější než klasické karavany, navíc nejsou tak obrovské, tudíž člověk s nimi nemá víc starostí než s běžným vozidlem. 

Nejvíce se daří Toyotě

Samozřejmě si i na své stávající auto můžete přidat vestavbu, ale pokud chcete koupit auto už hotové, tedy rovnou s vestavbou, pravděpodobně sáhnete po Toyotě. Ta je totiž nejprodávanější v tomto segmentu. Konkrétně je hodně prodávaná Toyota Proace, kterou si v minulosti pořídilo už několik tisíc zákazníků.

Obytné vozidla samozřejmě prodávají i jiné značky, přesto nad nimi Toyota vede. Dokonce podstatně vede i před vozy Volkswagen nebo Ford.

Pokud uvažujete také nad obytnými vozy, sáhnete po zbrusu novém vozidle se vším všudy nebo si ponecháte své vozidlo a jen do něj vestavbu přidáte?

Autor příspěvku: Redakce