Chystáte se do Ruska? Přinášíme několik pozoruhodných faktů

Letos jsme oslavili krásných třicet let svobody, které nám připomněli, že můžeme s radostí cestovat a vzdělávat se. Mnozí lidé si jsou toho vědomi dnes a denně a každý den se snaží něco podnikat, užívat si života, cestovat. V případě, že i vy se snažíte cestovat, možná plánujete v blízké době navštívit i Rusko. Do Ruska se jezdí hlavně za zdejšími krásnými pamětihodnostmi, ale také za pocitem. Člověk chce pocítit, jaká je vlastně ta pravá ruská zima.  

Rusko je však země jako každá jiná. Vyplatí se dopředu zjistit si pár informací o zdejší kultuře, jídle, náboženství nebo o zvycích a zákazech. Tím se vyhneme nepříjemným překvapením, která by nás jinak mohla potkat.  

Abyste nemuseli zdlouhavě pátrat na internetu a hledat nejvíce pozoruhodná fakta, několik takových vám přinášíme.  

Pozoruhodná fakta o Rusku 

  • Věděli jste, že Rusko je daleko větší než planetka Pluto? Zatímco Pluto má 16,6 milionů kilometrů čtverečních, Rusko má rovných sedmnáct milionů kilometrů čtverečních.  
  • Věděli jste, že v Rusku žije o rovných devět milionů více žen než mužů? Ženy mají opravdu v tomto státě převahu.  
  • Věděli jste, že byste v Rusku našli více jak patnáct tajných měst? Tato města nemají žádné cedule, nemají ani dopravní značky, nepustí se do nich žádní cizinci, dokonce nikdo nezná ani jejich přesnou lokalitu.  
  • Věděli jste, že Rusko a Amerika jsou si poměrně blízko? V nejbližším místě jsou si vzdálení jen pouhé čtyři kilometry. 
  • Věděli jste, že v Moskvě žijí toulaví psi, kteří jezdí každý den metrem? Dokonce po stejné trase. Tito psi moc dobře vědí, kde a kdy se mohou najíst.  
  • Věděli jste, že v Rusku je nezákonné říkat dětem, že existují lidé stejného pohlaví, kteří se milují? Jinými slovy je zde nezákonné říkat dětem, že vůbec existují homosexuálové.  
  • Věděli jste, že pivo v Rusku není označováno za alkoholický nápoj? Je tomu tak od roku 2013. 

Autor příspěvku: Redakce