Co láká turisty do Mariánských Lázní?

Mariánské Lázně, město s nepříliš dlouhou, ale o to bujnější historií, láká k návštěvě každoročně tisíce turistů. Obvykle převažují ti zahraniční, letos ale městem zní čeština. Proč se turisté vydávají právě sem?

Mariánské Lázně tvoří spolu s Karlovými Vary a Františkovými lázněmi proslulý západočeský lázeňský trojúhelník. Jsou nejmladší z této trojice, přesto dokázaly přilákat mnohé slavné osobnosti, kterým jedna návštěva nestačila.

Mezi osobnostmi, které do Mariánských Lázní nejednou zavítali, patří třeba britský král Edward VII., Který zde byl devětkrát, básník a učenec J.W.Goethe, který se zde ve svých 72 letech zamiloval do mladičké Ulriky von Levetzow, hudebník skladatel Fryderyk Chopin, na jehož počest se každý rok ve městě koná Mezinárodní Chopinův festival a mnoho dalších. Mezi nimi i Dr.Eduard Beneš, T.G.Masaryk, Emma Destinová, Jan Neruda a další.

Na co Mariánské Lázně lákají?

Lázeňské procedury, jedinečná kolonáda, nádherná příroda, lázeňské oplatky. To všechno k Mariánským Lázním patří. A co dál?

Zpívající fontána

Jedinečný a unikátní kruhový bazén o průměru 18 metrů s dvanáctidílnou plastikou stylizovaného květu se středem z leštěné oceli. Lem fontány, její dlažba i plastika jsou z liberecké žuly. Rozeznívá se každý den od 30.dubna do konce října vždy v lichou hodinu mezi 7,00 až 19,00. Ve 21,00 a 22,00 je hudba doplněna ještě o světelnou show.

Minerální prameny

Minerální prameny, které zde vyvěrají, jsou známé svým pozitivním vlivem na léčbu nemocí močového ústrojí. Díky jejich pestrému složení je ale lze využít i k léčbě nemocí pohybového aparátu, doplnění magnézia v těle, při nemocech dýchacího ústrojí apod. Využívají se jak k pitné kúře, tak k inhalacím a koupelím.

Ta nejlepší místa ve městě

Co musíte v Mariánských Lázních vidět kromě zpívající fontány? Vyšlápněte si na rozhlednu Hamelika nebo rozhlednu na Panském vrchu, navštivte miniaturpark Boheminium, zajděte si k oboře s daňky, navštivte zdejší městské divadlo nebo muzeum.

Výlety v blízkém okolí

Až budete mít město projité křížem krážem, můžete se vydat obdivovat krásy v blízkém okolí. Hard Loket, zámek Kynžvart, klášter Teplá, naučná stezka Kladská zvou k návštěvě.

Autor příspěvku: Admin