Co musíme stihnout udělat před odjezdem na dovolenou?

Když se jede na dovolenou, musí se toho stihnout opravdu mnoho. V současné době se jezdí nejčastěji do exotických zemí, které rozhodně nejsou zrovna levné, ale jsou zážitkem na celý život. Když se jede do exotických zemí, musí se myslet na mnoho věcí. Člověk musí podstoupit několik očkování, jelikož se v exotických zemích vyskytují nemoci, na které nejsme v Evropě zvyklí. Ostatně i když jedete jen na Slovensko nebo případně do Polska, musíte také zřídit několik věcí, bez nichž to nejde.

Abyste na nic nezapomněli před jízdou, doporučujeme se řídit našim seznamem toho, co musíte stihnout před samotným odjezdem.

Máte cestovní pojištění?

Ať už jedete na Slovensko, do Polska nebo někam dál, musíte mít sjednané cestovní pojištění. Nikdy totiž nevíte, co se na cestě může stát, a tak buďte raději připraveni. Cestovní pojištění vám může pomoct při případných nehodách nebo při ztrátě zavazadel, dokonce nestojí mnoho a díky tomu, že si ho můžete sjednat online, je vyřízené takřka hned.

Platí vám pas?

Pokud cestujete do zemí mimo Evropskou unii, musíte mít platný pas. Jestliže platný pas nemáte, musíte si ho nechat vyřídit co nejdříve. Pas se obvykle vyřizuje celý měsíc, za rychlejší vyřízení si musíte řádně připlatit.

Jste očkovaní?

Jak jsme zmínili, pokud se jede do exotických zemí, je nutné mít očkování. S tím souvisí i léky – pokud máte nějaké léky na předpis, musíte mít s sebou lékařské potvrzení, jinak vám mohou být léky odebrány. Stejně tak je důležité mít lékárničku neustále při sobě. Důležité jsou zejména prášky na průjem, náplasti a obvazy.

Vyměnili jste si peníze?

Co dalšího je nutné udělat, než vyrazíte na cestu? Vyměnit si peníze. V zahraničí si totiž peníze vyměnit za poměrně draho, raději to proto udělejte už nyní, když jste stále v Česku. Vyjde vás to mnohem levněji.

Autor příspěvku: Redakce