Co navštívit v Beskydech?

Beskydy jsou v současné době nejvyhledávanějším pohořím. Nemůžeme se tomu divit, vždyť krásnější byste jen stěží hledali. Je velmi zajímavé, že Beskydy se rozprostírají nejen na území České republiky, ale také na území Polska, Slovenska a Ukrajiny. Je to tedy velmi rozsáhlé pohoří, které rozhodně má, co nabídnout. Pokud ještě letos přemýšlíte nad krásným prodlouženým víkendem, doporučujeme zamířit právě do Beskyd, kde si každý turista přijde na své.

Abyste nemuseli dlouho pátrat na internetu a hledat místa, která je třeba navštívit, rozhodli jsme se vám vypsat několik nejatraktivnějších míst, díky nimž poznáte ty pravé Beskydy. Co tedy neminout a co rozhodně navštívit?

Lysá hora jako dominanta Beskyd

Do Beskyd je jezdí především za turistikou. Je tedy třeba počítat s tím, že nohám dáme zabrat. V Beskydech sice najdeme hromadu krásných vrcholů, přesto tím nejkrásnějším vrcholem je Lysá hora, kterou můžete znát jako dominantu Beskyd. Lysá hora je dnes nejen nejatraktivnějším cílem turistů, ale také je to nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Každým dnem na vrchol stoupají stovky turistů, kteří chtějí vidět, jak svět vypadá z výšky tak krásného vrcholu.

Na Lysou horu je možné se dostat po mnohých stezkách. Mezi nejatraktivnější stezky patří Bezručův výplaz, který je pojmenován po známém českém umělci.

Po sestupu do pivovárku

A až budete sestupovat dolů, nezapomeňte se dobře odměnit. Odměnou pro vás bude pivo v Beskydském pivovárku, který sice nefunguje dlouho, je však velmi oblíbený a sklízí jeden obdiv za druhým.

A kde se dočkáte odpočinku?

Po každém takovém turistickém dni je třeba si odpočinout. Ovšem kde se v Beskydech dostane toho největšího odpočinku? Rozhodně v rekreačním centru Sepetná, které nabízí nejen mnoho možností ubytování, ale také příjemné koupaliště nebo wellness služby.

Autor příspěvku: Admin