Co se nesluší nosit na obchodní jednání?

Dnes se hodnotí lidé podle toho, co mají na sobě. Může za to doba a to, že se dnes rozhodujeme dle dokonalých sociálních sítí – neuvědomujeme si ale, že právě na sociálních sítích si všichni na dokonalé jen hrajeme, bohužel nedokonalost je na sociálních sítích brána jako jedno velké tabu. Jelikož se dnes ale velmi dbá na to, co lidé nosí, musíme se tomu podřídit. Zejména když je před námi důležité obchodní jednání či obchodní schůzka, měli bychom se vyhnout několika přešlapům, které bohužel drtivá většina lidí dělá. Zejména pánové, kteří nemají pro oblékání a módu cit, mohou udělat celou řadu přešlapů. Jakých? 

Tenisky na obchodní jednání nepatří 

Drtivá většina mužů se domnívá, že obuv nejde vidět na první pohled, že se hodnotí zejména košile, jak ladí s kalhotami. Proto mnozí pánové na nohy nazouvají ne typické tátovy tenisky, ale spíše látkové tenisky na styl tenisek Converse. Myslí si, že těmito nepatrnými, takřka neregistrovatelnými teniskami nic nepokazí, jenže se pletou.  

Tenisky se nehodí k oblekovým kalhotám ani k jiným kalhotám, pokud jdete na obchodní jednání. Pokud samozřejmě jdete s přítelkyní na rande a máte kotníkové plátěné kalhoty, tenisky jsou stylové. Je tedy v tomto případě nutné rozlišovat osobní a firemní záležitosti.  

Roztrhané džíny jako další tabu 

Opět jsme u toho, že si mnozí pánové myslí, že když přijdou na obchodní jednání stylově oblečení, že mají vyhráno. Jenže tak to nefunguje. Roztrhané kalhoty opravdu nejsou povoleny, když už si musíte vzít džíny, tak čistě černé, které budí elegantní dojem. Samozřejmě jsou povolené klasické společenské kalhoty, dále také kalhoty oblekové nebo případně kotníkové, pokud k nim však doplníte vhodnou obuv.  

K motýlku patří speciální košile 

I když se to může zdát jako banalita, zejména vysoce postavení podnikatelé si této chyby všimnou. Pokud jdete na ples a chcete si vzít motýlka nebo pokud míříte na firemní oslavu, kde je hromada vlivných kontaktů, chcete udělat dojem a zároveň si chcete vzít motýlka, investujte do košile, která je vyrobena přesně pro něj. Jsou to košile s upraveným límečkem a se skrytými knoflíčky.  

Autor příspěvku: Redakce