Co vidět a navštívit ve Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry jsou pro mnohé z nás obrovským lákadlem. Nemůžeme se tomu divit, vždyť toho pro turisty a milovníky přírody nabízí tolik! Kromě nejvyšších vrcholů, které můžete zdolat, se můžete vydat do Vysokých Tater za klidem, odpočinkem a relaxací. A my pro vás máme několik tipů, co zde vidět a navštívit. 

Do Vysokých Tater za nádhernými plesy

Příroda je obdivuhodná. Dokázala toho vytvořit tolik! Například plesa ve Vysokých Tatrách až tají dech, jak jsou krásná a jak se jejich hladina blyští pod tíhou slunečních paprsků. Za zmínku stojí hlavně Modré pleso, kam je možný vstup od června do října. Zajímavé je, že je tak dlouhé, jak je široké (měří 73 metrů). Kousek od Modrého plesa najdete cestu označenou zelenou turistickou značkou. 

Opomenout nesmíme ani Štrbské pleso, které je nejtypičtějším morénovým ledovcovým jezerem, konkrétně ho najdete na jižní straně Vysokých Tater. 

Poznejte záhady jeskyní

Vysoké Tatry v sobě také skrývají jiné přírodní krásy, jako jsou třeba jeskyně. Doporučujeme navštívit hlavně Belianskou jeskyni, která je jedinou zpřístupněnou vysokohorskou krápníkovou jeskyní v obrovském Tatranském národním parku. Jeskyně se proslavila už v roce 1826, a to díky místním zlatokopům. Pro veřejnost se pak otevřela až o několik let později, konkrétně v roce 1884. 

Milovníci květin, zamiřte do botanické zahrady

Ve Vysokých Tatrách toho najdete opravdu mnoho. Ukrývají také krásnou botanickou zahradu, kterou najdete v Tatranské Lomnici. Vysokohorskou krásu tak můžete obdivovat i zde. 

Tipy na ubytování

Pokud se rozhodnete navštívit Vysoké Tatry, zůstaňte tu aspoň pár dní. O ubytování ve Vysokých Tatrách není nouze, doporučujeme například Hotel Fis nebo Grandhotel Praha. S ubytováním však případně pomůže cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava. Neváhejte se tedy na ni obrátit, pokud si nemůžete z nabídky ubytování vybrat. 

Autor příspěvku: Redakce