Čtyři důvody, proč milovat Prahu

Mnozí lidé se ptají, co lidi táhne do Prahy. Přece jen je to hlavní město, kde je neustále hromada turistů, kteří obdivují to, co jsme v hlavním městě za dlouhá léta vybudovali. V současné době se navíc do Prahy jezdí za pracovními příležitostmi, což je možná jeden z důvodů, proč je Praha tak vyhledávaná a proč se do ní tolik lidí stěhuje. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí do Prahy vyrazit na výlet, na dovolenou nebo se sem dokonce chtějí přestěhovat, máme pro vás rovnou čtyři důvody, proč milovat Prahu. 

O Praze se říká, že je to nejen město příležitostí, ale také je to matička všech měst a je také stověžatá. To se ostatně nejednou přesvědčíte, pokud se na Prahu budete dívat z nějaké ptačí perspektivy či z vyhlídky, kterých je v Praze opravdu požehnaně. V případě, že patříte k lidem, kteří v Praze nevidí žádné důvody, proč ji milovat, máme pro vás rovnou čtyři důvody. 

Všude přítomní umělci 

Ať už se budete procházet po Václavském náměstí, ať už budete v blízkosti Staroměstského náměstí nebo třeba budete procházet kolem Florence, nestane se vám, že by vám takovou procházku nezpříjemnil nějaký umělec. Někdo hraje na hudební nástroje, jiný bubnuje na hrnce, třetí fouká bubliny nebo pořádá různé zajímavé show. 

Nejkrásnější vyhlídky 

Pokud pojedete do Prahy, musíte navštívit jednu z oblíbených vyhlídek. Vyhlídky jsou to, co je na Praze to krásné. Zaplatíte si a podíváte se na Prahu ze střechy Tančícího domu nebo si vyšlapete kopec vedoucí k památníku na Vítkově? 

Designové kavárny 

Neustále máte, kam zajít. Na každém kroku narazíte na designovou kavárnu, která je svým vzhledem vážně dokonalá. Zajdete si na proslulé vejce Benedikt do Kavárny, co hledá jméno nebo vyzkoušíte banana bread v Coffee Roomu? 

Příroda uprostřed velkoměsta 

I když si většina lidí myslí, že Praha je jen budova na budově, není to tak. Praha má v sobě také kus přírody, i když tomu mnozí nevěří. Důkazem je například krásná Divoká Šárka nebo zdejší parky v podobě Stromovky nebo Grébovky.

Autor příspěvku: Redakce