Grónsko jako fascinující země. Co jste o něm možná nevěděli?

Aktuálně lze sice cestovat jenom prstem na mapě, to by nám však nemělo bránit v tom, abychom si zjišťovali, kam se vydáme, až opět budeme moct cestovat na místa, kde jsme doposud nebyli. Zatímco někteří se těší, až se budou válet u moře, jiní spíše plánují velké dobrodružství, které podniknou hned, jak to bude možné. Zatímco někteří vyhledávají dovolenou v Egyptě, jiní si zjišťují nějaké informace o Grónsku, které je doslova fascinující zemí, kterou by měl každý navštívit.  

Než se však vydáte do Grónska, které je tak fascinující zemí, prozraďme si, co jste o Grónsku možná asi nevěděli. Mezi nejznámější informace patří to, že se jedná o vůbec největší ostrov na světě. Také je všeobecně známé, že ho z jeho velké části pokrývá led. Ale co dalšího se o Grónsku ví? Prozraďme si několik zajímavostí, které vám ukrátí čekání na to, až budete moct právě sem odletět.  

Zajímavosti o Grónsku 

  • Věděli jste, že Grónsko má svou vlastní univerzitu? Mnozí lidé si myslí, že se tam, kde je skoro všude led, neučí, ale opak je pravdou. Je možné zde získat i vysokoškolský titul, a to konkrétně od roku 1987, kdy zde byla univerzita založená.  
  • Věděli jste, že by se Grónsko velice rádo stalo součástí FIFY? Bohužel je problém v tom, že zde neroste dostatek trávy na to, aby země mohla vstoupit do fotbalové ligy.  
  • Věděli jste, že o Grónsko se dlouhá léta vedou spory? Respektive každý chce právě Grónsko koupit. Jedním z uchazečů byly také Spojené státy americké, které ostrov chtěly koupit hned po druhé světové válce.  
  • Věděli jste, že kdyby se šlo do války, Grónsko je naprosto nahrané? Nemá totiž žádnou armádu. Grónsko sice patří Dánsku, na druhou stranu vlastní grónskou armádu byste zde hledali jenom stěží.  
  • Věděli jste, že kdybyste chtěli putovat Grónskem po cestičkách, tak byste je nenašli? Cestičky totiž v Grónsku prakticky neexistují, tak ať vás to tedy nepřekvapí.  

Autor příspěvku: Redakce