Hukvaldy jsou každým rokem stále více navštěvované. Co sem lidi láká?

Některá města a obce jsou v Česku navštěvovaná více, jiná méně. K více navštěvovaným místům patří obec Hukvaldy, kterou najdete v okrese Frýdek-Místek. Obec Hukvaldy je podle statistik každým rokem více a více navštěvovaná, turisty sem láká hlavně velké množství turistických cílů. Abychom však obec ještě více definovali, jedná se o poslední obec čistě lašskou na valašsko-lašském rozhraní.  

I když zde žije jenom něco kolem dvou tisíc obyvatel, stejně je to obec hojně navštěvovaná. Lidem se zde líbí, mají zde, co dělat. Pokud sem míříte nebo plánujete se sem vydat, ptáte se, co navštívit, co sem lidi láká.  

Největším lákadlem je hrad Hukvaldy 

Jednoznačně největším lákadlem je zřícenina hradu Hukvaldy, která se rozprostírá na protáhlém kopci nad obcí Hukvaldy. Jedná se o jednu z největších hradních zřícenin na Moravě. V době, kdy byl strážní hrad ještě v plné své síle, byl i hradní komplex jedním z největších na Moravě.  

V současné době se sem můžete dostat jen tak, že projdete zdejší oborou, která se kolem hradu rozprostírá. Obora je však krásná, setkat se zde můžete s daňky i muflony, kteří budou vašimi průvodci při cestě na hradní zříceninu. Obora Hukvaldy je známá hlavně tím, že ji hlídá socha lišky Bystroušky. I když tedy byla v minulosti několikrát ukradena, vždy byla dodána na své místo a stále se s ní tedy můžete setkat.  

Za exotikou i hudbou do Hukvald 

Hukvaldy toho nabízí daleko více. Třeba se můžete vydat do Tropic Hukvaldy, kde na vás dýchne pravá exotika. K vidění jsou exotické rostliny a zvířata, konkrétně třeba mluvící papoušci. Otevřeno je za každého počasí, proto neváhejte a vydejte se sem.  

Jestliže jste spíše milovníkem hudby, určitě víte, že Hukvaldy jsou spjaté se známým českým hudebním skladatelem Leošem Janáčkem. Navštívit zde můžete jeho rodný dům nebo třeba kostelík, kde hrával na varhany.  

Autor příspěvku: Redakce