Jak se zkrášlují ženy v různých zemích? Aneb nahlédněme do ostatních kultur

Pokud patříte k vášnivým cestovatelům, pak jistě víte, že zejména ženy se napříč světem různě zkrášlují. Možná si někdy říkáte, že české ženy se moc líčí, ale v porovnání s ostatními ženami na světě je velká spousta make-upu poměrně lichotivá. Jestliže tedy rádi objevujete svět, pojďme na malý okamžik zavítat do ostatních kultur a nahlédněme právě do světa žen a jejich zkrášlování. Odhalme, jak se zkrášlují ženy napříč zeměmi. 

Ne nadarmo se říká, že co jiný kraj, to jiný mrav. To si ostatně potvrdíme, když nyní zavítáme do různých zemí a nahlédneme tak pod pokličku toho, jak se ženy zkrášlují.  

Thajské ženy si prodlužují krky 

Jak jsme zmínili, až příliš mnoho make-upu u českých žen je skvělé v porovnání s tím, jak se zkrášlují ženy v Thajsku. Právě v této turisticky velice oblíbené zemi si ženy prodlužují krky, a to tak, že si na krk nasazují už od dětství mosazné kroužky. Je to jakási tradice, která se zde dodržuje, zejména se tedy dodržuje u žne z kmene Padaung. První kroužky jsou ještě dívkám nasazovány v pěti letech a co další rok se nasazují kroužky dva. Nevýhodu to má takovou, že žena si už kroužky nikdy nemůže sundat. Krk je totiž tak vytahaný, že by neudržel bez podpory kroužků hlavu.  

Jizvy u žen z Etiopie 

Pokud byste zavítali do Etiopie, narazili byste pravděpodobně na příslušnice kmene Karo, pro které jsou typické jizvy. Zatímco u nás se snažíme jizvy ničit, zacelovat, zde je to jen symbol krásy a také smyslnosti. Dalším znakem krásy je to, že se zde vlasy obalují do červené hlíny, která je rozpuštěná v tuku. Následně se na hlavě vytváří nejrůznější útvary.  

Ženy z Keni mají holé hlavy a vytahané ušní lalůčky 

Přesuňme se nyní kousek dál, a to konkrétně do Keni, kde se také zkrášlování žen odvíjí od prastarých tradic. Zdejší ženy mají oholené hlavy a také extrémně vytahané ušní lalůčky, které jsou zdobené nejrůznějšími šperky a také kruhy.  

Autor příspěvku: Redakce