Jak vybrat kvalitní koupelnový nábytek

Výběr kvalitního nábytku do koupelny je velmi důležitou součástí samotného zařizování. Pokud se při nákupu zaměříte na naše tipy, určitě neuděláte špatné rozhodnutí.

Dodání

Při objednávání a výběru nábytku se zaměřte na to, v jakém stavu vám bude koupelnový nábytekdodán. Je totiž velký rozdíl, jestli si objednáte nábytek ve smontovaném stavu nebo v demontu. 

Smontovaný nábytek je vždy kvalitnější více než ten v demontu. Navíc při montáži nesmontovaného nábytku strávíte ještě nějaký čas samotným montováním, kdežto u smontovaného už jen nainstalujete nábytek do koupelny.

Kvalita materiálu

Opět velmi důležitý bod, který bude rozhodovat o životnosti vašeho koupelnového nábytku. 

Pokud bude nábytek vyroben z materiálu MDF, můžete se spokojit s kvalitním zpracováním. Klidně to může být i LTD, ale velmi důležité je zpracování samotných hran nábytku. Tyto hrany musí být v případě očekávání kvalitního zpracování, olepeny s použitím ABS pomocí kvalitního lepidla.

Tlumené výsuvy a pojezdy

Kvalitní pojezd je jedním s kritérii, který bude určovat to, jak dlouho a kvalitně vám budou fungovat zásuvky. Nejkvalitnější pojezdy můžete například pořídit od značky Blum, Hettich a Strong.

Záruka 

Standardní záruka na koupelnové nábytky může být 2 roky, ale pokud si výrobce za svou kvalitou opravdu stojí, rád vám poskytne záruku i prodlouženou. Zde tedy platí pravidlo, čím delší záruka, tím kvalitnější nábytek může být. 

Kvalitní koupelnový nábytek by vám měl vydržet nejméně 5 a více let. Pokud navíc budete o koupelnový nábytek pečovat, může vám vydržet i po mnoho let. Oblíbené jsou výběry z řady značek Intedoor nebo Dřevojas, které mají moderní vzhled, vysokou kvalitu a rozumnou cenu.

Autor příspěvku: Redakce