Jaká místa je třeba vidět, než zmizí ze zemského povrchu?

Cestování je dneska velice oblíbené, a to hlavně proto, že se dá cestovat už skutečně kamkoliv. Ať už se rozhodnete vycestovat v létě nebo v zimě, je mnoho míst, kam byste se měli vydat. Pokud přemýšlíte nad tím, kam vyjedete příště, co kdybyste se nechali inspirovat našimi tipy? Jsou to tipy na místa, která je nutné vidět co nejdříve, protože hrozí, že v několika málo letech naprosto zaniknou, že naprosto zmizí z povrchu zemského. Jaká místa to jsou?

Takových míst na zemi je skutečně hodně. Člověk ani nechce věřit tomu, že tolik krásných míst zmizí z povrchu zemského. Ať už se je rozhodnete navštívit či nikoliv, měli byste o nich alespoň vědět. Jsou to například tato místa:

Velká čínská zeď

Kdo by to byl řekl, že dominanta Číny bude zanedlouho srovnána se zemí? Jedná se o největší umělou stavbu na světě, která je stará více jak dva tisíc let. Bohužel je však ohrožena, a to hlavně erozemi. Taky jí zrovna dvakrát neprospívají lidé. Možná jste už slyšeli o tom, že více jak třicet procent této zdi je buď ve špatném stavu, nebo už skoro zničeno. Jestliže nedojde k nějakým opravám nebo se alespoň nezabrání zbytečnému ničení, s touto stavbou bychom se mohli rozloučit už do dvaceti let.

Zakázané město

Když už jsme u té Číny – další oblíbenou atrakcí je Zakázané město. Jedná se o velice oblíbené místo v Číně, které ovšem pomalu ztroskotává. Zdejší muzeum jen tak lehce nejde obnovit, turisté si totiž pokradli různé dlaždice, cihly nebo mramor. Za ničení této památky můžeme tedy opět jenom my – lidé. Pokud bude toto kradení a ničení zevnitř trvat, lehce se toto pekingské město zcela ztratí.

Babylon

Každý člověk by měl jednou v životě vidět Babylon, ale měl by si zároveň i pospíšit. Toto hlavní město starověké Mezopotámie je totiž nenávratně poničeno válkou v Iráku. Už tedy není babylon, co býval, ale doufejme, že alespoň jeho zbytky ještě nějakou dobu zůstanou stát.

Autor příspěvku: Redakce