Jaké plážové destinace se řadí k nejlepším na světě? Navštivte ještě letos aspoň jednu z nich

Jak podle vás vypadá ideální dovolená? Pokud nejste dobrodruhem, pravděpodobně si svou vysněnou dovolenou představujete strávit na pláži, kde jediné, co uslyšíte, budou listy palem plápolající ve větru a šumějící moře. Pakliže je právě pláž a moře to, co od dovolené očekáváte, přinášíme vám tipy na nejlepší plážové destinace na světě. Navštívíte ještě letos jednu z nich nebo to necháte na příští sezonu? 

Lidé každým rokem cestují, hlavně během léta se uchylují na pár dní do zahraničí. Nedávné průzkumy dokonce ukázaly, že pro Čechy je dovolená posvátná a že si na ni dokonce i půjčují, jak moc na ni chtějí jet. Často však svádí boj sami se sebou, jelikož nevědí, která destinace je pro ně lepší. Pokud toužíte po moři a písečné pláži, nechte si od nás poradit.  

Písečné pláže na Filipínách 

Filipíny jsou rok od roku oblíbenější. Důvodem je hlavně zdejší teplé moře a korálové útesy, jimiž je moře lemováno. Zažijete zde opravdu nezapomenutelné cestování, vždyť korálové útesy jsou plné podmořského života. Navíc jsou zde ty nejkrásnější písečné pláže. Dělají jakýsi kontrast s tyrkysovou vodou, která nemá svého konce.  

Písečné pláže v Austrálii 

V Austrálii, konkrétně na Qeenslandu, najdete také nádherné písečné pláže, které se vám vryjí do paměti opravdu na hodně dlouhou dobu. Navíc zde uvidíte i řeku, která se vlévá do moře a vytváří tak nádherné linie, jež ani nejkvalitnější fotoaparát nezachytí.  

Písečné pláže na Havaji 

Havaj je od pradávna spojována s exotikou. A k exotice zkrátka patří nádherné písečné pláže, které jsou doslova jako z plakátu. Společně se zdejším mořem vytváří opravdu nádherné scenérie a obrazy, které se vám vryjí do paměti už napořád. Dokonce si zapamatujete i to, jak jemný byl zdejší písek. Nohy si to budou pamatovat, protože něco takového doposud nezažily. 

Autor příspěvku: Redakce