Jízda na slonech je synonymem týrání slonů. Nejezděte na nich

Jedete do Thajska? Určitě chcete vyzkoušet všechny zdejší atrakce. Bohužel ke zdejším atrakcím patří i jízda na slonech, která je v Thajsku velice oblíbená. Turisté jsou schopni za tento zážitek zaplatit desetitisíce korun, ovšem ceny se pohybují v mnohem nižších hodnotách. Kromě vyjížďky na slonech se také stále populárnější stávají fotky s tygry nebo delfíny, dále také vyjížďka na velbloudech, ovšem vyjížďka na slonech je zdaleka nejhorší. I když si říkáte, že slon vypadá šťastně, není to tak. On ve skutečnosti trpí. Málokdo si to uvědomuje, ale vyjížďka na slonech je synonymem týrání slonů.

Říká se, že sloni nezapomínají. Rozhodně nezapomenou na vás, pokud se na nich projedete, protože jim způsobíte bolest. I když se to vyjížďka na slonech zdá poměrně nevinná, sloni nejsou koně, nejsou to zábavné atrakce, navíc jsou chránění a ohrožení. Tímto způsobem přispíváme k jejich vyhynutí.

Na týrání slonů tímto způsobem upozornila agentura zvaná IntrepidTravel, která upozorňuje na tuto zábavu, jež je nyní za poslední měsíce hlavní sezony oblíbená. A jak jsme zmínili, upozornila i na to, že i když jsou zvířata na první pohled možná šťastná, jsou ve skutečnosti velice zanedbávaná a týraná.

Zveřejněné záběry vyvolali nepokoje

Samozřejmě aby sloni mohli turisty převážet, musí být “ochočení”, jenže slona si jen tak snadno neochočíte. Nedávno se na světlo světa ukázaly záběry, na kterých jde vidět, jak je se slony zacházeno, aby byly schopni vozit turisty na svém hřbetu. Proces cvičení je opravdu šílený.

A jak to probíhá? Rodiče slonů jsou zastřeleni, aby se mláďata naučila poslouchat člověka. A dokud se člověku nepodvolí, jsou mučena, bita a nedostávají najíst. Díky barbarskému zacházení se ze slonů stanou bytosti, které už následně je snadné vycvičit k požadavkům člověka.

Pracovníci přírodních rezervací a parků slony zachraňují

Sice se nedaří zachraňovat všechny slony, ovšem někteří svému turistickému osudu uniknou, když je zachrání pracovníci rezervací a přírodních parků. Ti také potvrdili, jak poškozenou psychiku přivezení sloni mají.

Autor příspěvku: Redakce