Jste srdcem dobrodruh? Poradíme místa, která jsou pro vás jako dělaná

To, kam v létě zavítáte nebo kam se během roku podíváte, se pravděpodobně odvíjí od toho, co vás baví a co vás zajímá. Zatímco drtivá většina lidí touží po odpočinku v podobě moře a válení se na pláži, jiní jsou srdcem dobrodruh a chtějí něco zažít. Něco nezapomenutelného a jen těžce popsatelného. Dobrodruzi touží po tom být blízko gorilám nebo jaguárům, jiní zase chtějí cestovat za domorodci. Zkrátka chtějí dělat něco zcela jiného než lidé, kteří mají dovolenou spjatou jenom s mořem a pláží. Jenže kam by takoví dobrodruzi měli zavítat? 

Je pravdou, že lidé se začínají vracet do minulosti. Začíná se nosit to, co se nosilo v devadesátých letech, začíná se toužit po takovém cestování, které připomíná cestování před sto lety – jinými slovy po cestování, které je nebezpečné a dobrodružné. Pakliže také po takovém cestování toužíte, přinášíme vám tipy na místa, která jsou pro dobrodruhy jako stvořená.  

Guyana 

Prozkoumejte celou Guyanu! Pokud toužíte po tom pravém dobrodružství, pak dlouho neváhejte a kupředu! Právě zde se nachází neprobádané území, zdejší džungle je plná zvířat, která se bojí lidí, jelikož se domnívají, že jde o lovce. I to už je synonymem jistého nebezpečí. Abyste Guyanu dobře procestovali a viděli ji celou, doporučujeme se přepravovat malými letadélky nebo loďkami po řece, ubytování je zde možné v přírodních lodžiích.  

Sibiř 

Pokud chcete cestovat jako v minulosti, pak zamiřte na Sibiř, kde toho i po těch letech mnoho není. Po rozpadu sovětských družstev se všechno navrátilo do původních kolejí, začali se dokonce pást i sobi. Pokud smíme poradit, vydejte se sem během dubna, jelikož je Sibiř opravdu krásně zasněžená a tím pádem je opravdu velice krásná.  

Nová Guinea 

Milujete tajemství a chcete je rozluštit? Pak se vydejte do Nové Guiney, protože není jiného místa, které je opředeno větším množstvím tajemstvích. Najdete zde nepropustnou džungli a také pusté ostrovy, země je navíc pokrytá deštným pralesem.  

Autor příspěvku: Redakce