Kam se letos vydat na dovolenou? Inspirujte se ostatními

Přemýšlíte nad tím, kam se letos vydat na dovolenou? Vaši sousedé už mají dovolenou dávno koupenou, ale vy stále nevíte, kam se podívat nebo kam se vydat? Máme pro vás několik tipů, které stojí za zvážení. I letos totiž existuje seznam aktuálně atraktivních míst, kam se lidé chystají letos podívat. Podívejte se i vy na aktuální trendy ve světě dovolených, nechte se inspirovat a třeba si už konečně vyberte dovolenou, která se stane nezapomenutelnou.  

Portugalsko, Madeira 

S velkou oblibou se letos jezdí do Portugalska, konkrétně do Madeiry, což je zelený ostrov věčného jara. Ať už se sem vydáte v létě nebo na podzim, stále zde bude panovat krásné, svěží a voňavé jaro, které máme tak moc rádi. Madeira je také známá pro své svátky a festivaly, k nejznámějším se řadí třeba festival květin nebo festival vína. Ostrov je však lákadlem i pro milovníky turistiky, jelikož je tu několik turistických stezek, které můžete zdolat. Pokud chcete poznat Madeiru z výšky některé ze zdejších hor, doporučujeme zdolat horu Pico Ruivo nebo třeba Pico do Arieiro.  

USA, New Orleans 

Do Spojených států amerických se jezdí opravdu hojně, o tom není sporu. Konkrétně se jezdí do přístavního města New Orleans, které je legendární hlavně díky řece Mississippi, u níž se město nachází. Historickým centrem New Orleans je zdejší francouzská čvrť, město je však známé i díky muzice, která je známá od pradávna a která trvá dodnes. Narodi se zde třeba známý jazzový zpěvák Louis Armstrong.  

Faerské ostrovy, Sorvagur 

Poměrně populární jsou také Faerské ostrovy, konkrétně se jezdí na Sorvagur. Faerské ostrovy najdeme mezi Islandem a Norskem, lákavé jsou hlavně díky své divoké přírodě a velice zajímavé severní kultuře. Lákavá je také cena letenek, navíc je možné letenku z Prahy sehnat s jedním jediným přestupem v Kodani. Faerské ostrovy jsou lákavé hlavně pro milovníky turistiky, jelikož mohou zdolat třeba zdejší nejvyšší horu Slaettaratindur.  

Autor příspěvku: Redakce