Kam se vydat sjíždět vodu v České republice?

Dovolená je něco, na co se vždy pořádně těšíme. Jenže nemusí se čekat až do letních měsíců, abychom si užili velkou porci zábavy například s bandou nejlepších přátel. Jenže léto je k tomu asi nejvíce stvořené, protože teploty dosahují příjemných hodnot, proto se nemusíme zabývat tím, že si musíme sbalit mnoho bund a teplého oblečení, které by bylo potřeba zejména v zimních měsících. Ostatně léto se vždy nese také ve znamení vody, proto se nejčastěji v létě s přáteli vydáváte někam k vodě. Nemusíte jezdit daleko do zahraničí, abyste si užili to největší letní dobrodružství, jaké si dokážete představit. Když ostatně budete v dobré společnosti, skvělé dobrodružství se na vás doslova nalepí samo.

Pakliže nevíte, kam se vydat s bandou přátel, rozhodně byste měli vyzkoušet to pravé vodní dobrodružství, protože to je to nejlepší, co můžete v létě za horkých dní zažít. U vody je při třiceti stupních nejlépe, proto se rozhodněte a jeďte sjíždět nějakou oblíbenou řeku u nás v České republice! Jaké řeky tedy patří k těm nejoblíbenějším ke sjíždění?

• Berounka je řeka pro začátečníky

Pakliže se rozhodnete jet na vodu poprvé, určitě byste se měli vydat na Berounku, protože právě tato řeka je nejvhodnější pro začáteční partie lidí. Berounka vznikla soutokem čtyř řek, a to Mže, Radbuzy, Úhlavy a Úslavy. Tato začáteční trasa je zhruba na čtyři dny, proto vám bude stačit vymezit si nějaký víkend, který si o dva dny prodloužíte. Dovolená vám potom tedy zbude ještě na další letní dovolenou!

• Týdenní sjíždění Sázavy

Pokud chcete na vodu na celý týden, rozhodněte se pro Sázavu, protože takové sjíždění je zhruba na sedm dní. Díky střednímu toku se jedná o nejvyhledávanější řekou všech vodáků. Jedná se o jednu z nejvíce oblíbených řek u nás vůbec. Trasa je zhruba dlouhá šestnáct kilometrů, což je tak akorát na větší vodácký výlet.

Autor příspěvku: Admin