Kde zaplatíte za dovolenou nejvíce?

Opět začíná to období, kdy si vybíráme ideální letní dovolenou. Mnozí lidé jsou i letos věrní České republice, a tak vybírají místo, kde by mohli pár dnů přespat. Jiní však prahnou po pravé zahraniční dovolené, kterou si chtějí co nejvíce užít. Milovníky zahraničí lze rozdělit do dvou skupin, a sice na ty, kteří hledají co nejlevnější dovolenou, a na ty, kteří hledají i dražší alternativy dovolených. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí své veškeré úspory vložit do dovolené, máme pro vás seznam těch nejdražších destinací na světě. Položme si tedy otázku, kde za dovolenou zaplatíte nejvíce? 

Mezi nejdražšími turistickými destinacemi najdeme například Spojené státy americké. Tomu se nemůžeme divit. U většiny destinací platí, že je drahá letenka, ale posléze život v té zemi je poměrně levný. U Ameriky to však tak není, zejména Spojené státy americké jsou tou zemí, kam se bohužel draze letí, ale také se zde draze žije. Zejména New York City se řadí k vůbec nejdražším místům na světě. 

Karibský ráj jako místo, kam nemůže jet každý 

Karibik je sice obrovským lákadlem pro nejednoho z nás, bohužel je to místo, které si ne každý může dovolit. Pokud bychom se sem přece jen dostali, potkali bychom se zde s mnoha známými celebritami i podnikateli, kteří zde hledají klid, jenž se jim zde opravdu nabízí, když tu nejsou hromady turistů. Nejdražší je karibský ráj zvaný Providenciales (zkráceně se mu říká Povo). Je to jednoznačně to nejdražší místo na světě. Lákadlem jsou zdejší korálové útesy, fakt, že se jedná o jednu z nejlepších plážových destinací na světě, také je zde příjemná teplota pohybující se kolem třiceti stupňů Celsia. Cena za ubytování ve dvoulůžkovém pokoji však vyjde na dvanáct tisíc korun/noc.  

Boston jako další drahá destinace 

Druhým nejdražším místem na světě je rozhodně Boston se svým velmi drahým ubytováním. Za noc zde zaplatíte za dvoulůžkový pokoj skoro osm tisíc korun, což je dvakrát více, než kolik byste průměrně zaplatili třeba v Dubaji. Boston je nejdražší hlavně během října, Dubaj je nejdražší naopak v lednu. 

Autor příspěvku: Redakce