Je libo exotická Tanzanie?

Moře bylo ještě donedávna tou nejlepší volbou při výběru dovolené. Naštěstí ale většinu lidí omrzelo neustálé vyvalování se na plážích a poslouchání šumějícího moře. Mnoho lidí najednou zatoužilo po té pravé aktivní dovolené, kterou řada lidí našla hlavně na Bali. Většinou se seberou, vezmou batoh na záda a brouzdají se krásnou přírodou Bali, kde spí tam, kam je nohy přinesou. Nicméně je nutné zmínit to, že Bali není jediný ráj na zemi. V poslední době se totiž stala ještě populárnější Afrika.

Afrika je svět, který udiví snad každého z nás. Je totiž daleko jiný než ten, který známe. Není to obyvateli nebo obydlími, v nichž žijí, ale je to hlavně o zvířatech, které zde žijí. Obvykle se totiž zvířata dostávají za námi, a to v klecích, kde je pak můžeme navštívit v zoologických zahradách, tady se ale dostáváme do světa zvířat. Najednou tedy nejsou oni našimi návštěvníky, ale my jsme jejich. Proto do jejich království, kde mohou asi jako na jediném místě žít tak, jak se naučili a jak jsou skutečně zvyklí, přicházíme s respektem, protože oni to nemusí pochopit a mohou klidně i zaútočit. I to se běžně stává.

Pokud se vy rozhodnete navštívit tuto exotičnost a krásnost, kterou Afrika přináší, rozhodněte se vyjet do Tanzanie, kde se pomocí vozů dopravíte do míst, kde zvířata běžně žijí tak, jak jsme se o nich učili ve škole. Je tu přesně ten svět, který vídáme v dokumentech. Sledujeme lvy a lvice, jak se hřejí na sluníčku, sledujeme žirafy a zebry, které spolu jdou ruku v ruce jako nejlepší kamarádi. Dokonce nás udivuje i gepard, který po obědě dřímá na větvi stromu. To vše se dá opravdu zažít.

Chce to ale peníze!

Bohužel výlety do Afriky a dovolené v Africe patří vůbec k těm nejdražším, jaké známe. Bohužel se ceny nevyskytují v takových výšinách, jako dovolené do Řecka nebo Chorvatska. Nekoupíme zde pobyt za deset či dvacet tisíc za osobu, ale zaplatíme za osobu mnohdy i šedesát či osmdesát tisíc. Jenže za takový zážitek to opravdu stojí!

Autor příspěvku: Redakce