Milujete pohádky? Prozkoumejte české hrady a zámky

Jste milovníkem českých pohádek? Díváte se na ně raději než na americké filmové novinky? Pak byste měli nahlédnout do jejich zákulisí, a to tak, že se vydáte prozkoumat hrady a zámky, kde se točily. Drtivá většina českých pohádek se opravdu točila na českých hradech a zámcích, které jsou během sezony otevřené veřejnosti. Udělejte si proto výlet a prozkoumejte ty nejkrásnější z nich.  

Zámek Sychrov 

K nejkrásnějším českým zámkům patří rozhodně zámek Sychrov, který je původním barokním zámkem. Najdete ho kousek za Libercem. Zámek má velmi bohatou historii, proslulý je i díky hudebnímu skladateli Antonínu Dvořákovi, který zde v minulosti pobýval. Zámek můžete znát i z českých pohádek, konkrétně z pohádek Nesmrtelná teta nebo Zlatovláska (poznáte hlavně interiér zámecké kaple, zde se oddávala Zlatovláska a Jiřík). 

Zámek Nové Hrady 

V Pardubickém kraji najdete nádherný zámek, a to konkrétně zámek Nové Hrady. Jedná se o nádherný přírodní areál, často se zámku přezdívá České Versailles. Dnes je zámek v soukromém vlastnictví, ovšem je přístupný veřejnosti.  

Hrad Bouzov 

Abychom však nebyli jenom u zámků, zmiňme si i pohádkové hrady. Pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci se natáčela na krásném hradě Bouzov, který byl v minulosti přestavěn. Nedejte se tedy zmást, hrad vypadá zachován, ale na současném vzhledu má podíl právě nedávná přestavba.  

Státní zámek Hluboká 

Poměrně nová pohádka Nejlepší přítel je jen jednou z pohádek, která se točila u státního zámku Hluboká. Najdete ho v Hluboké nad Vltavou v Jihočeském kraji. Když sem pojedete, udělejte si rozhodně čas. Během výletu stravte pár minut na prohlídce, nějakou dobu vám zabere procházka po zdejším parku, navíc nedaleko je krásná zoologická zahrada. Tu najdete v docházkové vzdálenosti od zámku. Není moc velká, ale za to je opravdu udržovaná. 

Autor příspěvku: Redakce