Místa, která ruinují turisty. Kde je aktuálně nejdráž?

Přemýšlíte nad tím, kam vyrazíte, až se celá koronavirová krize přežene? Už nyní plánujete trasy, po kterých se vydáte, až budete moct opět samovolně cestovat? Cestování je zkrátka oblíbenou činností a jelikož se nyní cestovat prakticky nesmí, je na místě plánovat si budoucí cesty, kam se člověk vydá, až se celá koronavirová situace přežene. Pokud si také plánujete své budoucí cesty, vyvarujte se místům, kde je aktuálně nejdráž. Mezi krásnými městy se najdou i taková, která zrovna nešetří na penězích turistů. Víte, jaká místa to jsou? 

Možná sledujete aktuální dění, které se týká cestování. Pokud je tomu tak, určitě víte, jaká města nyní byla vyhlášena za nejdražší vůbec. A pakliže to ještě netušíte, pojďme si to prozradit.  

Singapur, Hongkong nebo Ósaka 

Za nejdražší města světa se aktuálně považují především tři, a to Singapur, kde byste se také setkali s přísnými zákazy a příkazy, také se mezi těmito městy najde Hongkong a mimo jiné také Ósaka. To vyplývá z nedávné analýzy, která srovnávala stovky světových metropolí. Ve srovnávání se apelovalo zejména na nákladnost dopravy, také se apelovalo na jídlo jako takové a samozřejmě na oblečení či ubytování. Roli zkrátka hrálo všechno, co se potřebuje k životu.  

Kromě Asie se našla drahá města také ve Spojených státech amerických. Na předních příčkách se mimo jiné našel New York. Ani evropská města nezůstávají pozadu. Mezi nejdražšími evropskými městy bychom našli francouzskou romantickou Paříž nebo Ženevu.  

Kde je naopak nejlevněji? 

Pokud si vybíráte dovolenou i podle ceny, měli byste se zaměřit na zcela jiná města. Podle nedávného průzkumu je nejlevněji v severském Damašku, také v Taškentu v Uzbekistánu nebo v Kazachstánu.  

Jestliže byste chtěli odcestovat do působivějších destinací, nabízí se Buenos Aires nebo pákistánské Karáčí. Případně je levným městem také Caracas ve Venezuele nebo řada indických metropolí, jako je například Čennai či Nové Dillí.  

Autor příspěvku: Redakce