Nejkrásnější jezera v Česku, kde se vykoupete podobně jako v moři

Mnozí lidé konečně přišli na to, že i Česká republika v sobě skrývá ohromné množství přírodních krás. Patří k nim nejen různé skalní útvary nebo nádherné lesy, ale také k nim patří jezera. Na území České republiky se nachází takových jezer nespočetně mnoho. V mnohých z nich se můžete během teplých měsíců krásně osvěžit. Dokonce se najdou i taková jezera, která jsou označována za české skoro moře, jen tedy v nich chybí slaná voda a vodní potvory. To nám však vůbec nevadí.  

Pokud tedy nejste milovníkem umělých koupališť, kde je většinou hromada lidí, a ani se vám nechce cestovat do zahraničí, kde je to dražší než u nás, doporučujeme si vyjet k níže uvedeným jezerům, kde si budete připadat opravdu jako na riviéře.  

Stříbrné jezero u Opavy 

Obyvatelům Opavy jistě nemusíme dlouho říkat, co to je Stříbrné jezero, které u Opavy sídlí. Původně se jednalo o velký lom, který byl však později zatopen. Posléze zde byly vybudovány vstupy do vody, a tak se Stříbrné jezero stalo lákadlem nejen pro plavce jakéhokoli věku, ale také pro rybáře. Kolem tohoto jezera koluje celá řada bájí a pověstí, které se týkají například gigantických sumců nebo tajemných vírů. Taktéž se můžete setkat s pověstí o mrtvých řidičích v kabině bagrů na dně jezera.  

Máchovo jezero u Doks 

Pojedeme na Mácháč! To je věta, která zní z úst mnohých z nás, když se blíží volný letní víkend. Máchovo jezero je opravdu velmi oblíbené hlavně u nás v České republice, koná se zde festival taneční hudby. Pláže se nachází i v hlavním autokempu, druhou pláží je pláž Doksy.  

Kamencové jezero Chomutov 

Opět jezero, které vzniklo zatopením původního kamencového dolu. Jelikož je voda s příměsí kamence, lidská kůže si v takové vodě opravdu libuje. U jezera se nachází krásné písčité a travnaté pláže, kde se můžete celé dlouhé dny opalovat. Navíc je zde možnost pronajmout si lodičku nebo šlapadlo, taktéž si můžete zahrát minigolf.  

Autor příspěvku: Redakce