Pánové, pozor aneb módní hříchy, které nedělají na pohovoru dobrý dojem

Míříte na pohovor? Pokud ano, pánové, opatrně na to, co si oblékáte. Ono možná nejde o to, co si oblečete, ale abyste se během oblékání nedopustili žádných módních hříchů. Během pohovoru totiž může přijít na několik situací, kdy se ukáže, jestli vnímáte detaily a podobně. Jsou to situace, kdy vám například lezou trenky ven nebo když máte kruhy pod pažemi. I když to mnozí muži nevnímají, budoucí šéfové to bohužel vnímají a často to hodnotí negativně. Dejte si proto na to pozor. Takových hříchů je však mnohem více.

Jak jsme zmínili, nejobávanější a nejméně hezká chvíle je ta, když se zjistí, že máte kruhy pod pažemi. Kruhy pod pažemi nejsou nic milého, většina lidí se cítí trapně při tomto zjištění, ostatně jde tomuto problému předcházet, a to tak, když si člověk dá pod košili tričko – nejlépe stejné barvy, jako je košile, aby tričko pod košilí nebudilo zlý dojem.

K módním hříchům však patří také trčící trenky. I když je to dnes taková móda, nevypadá to zrovna hezky stejně jako jiné věci.

Pozor na zmuchlanou košili

Je lepší, když si košili zastrčíte do kalhot. Dejte si ale pozor, ať je opravdu zastrčená a ať odnikud nečouhá ven. Pokud se rozhodnete mít košili volně, vyžehlete si ji. Není nic horšího, než přijít na pohovor v nevyžehlené košili, která je naspodu zmuchlaná, až běda.

Pozor na rozepnutý poklopec

Další trapná situace nastává, když mají pánové rozepnutý poklopec. To ostatně není vhodné ani u žen, ale ženy většinou nemají kalhoty se zipem. Než tedy vejdete do místnosti, raději si zkontrolujte, že je poklopec zapnutý, aby na něj váš potencionální šéf neupozornil a tím jste neklesli na hodnocení.

Pozor na roztrhané kalhoty

I když jsou roztrhané kalhoty moderní, pokud nejdete do modelingové agentury nebo do návrhářské společnosti, vyhněte se těmto kalhotám na pohovoru. Budí dojem nedbalosti, a to vám rozhodně do karet nehraje.

Autor příspěvku: Redakce