Pravé perly jako symbol nadčasové elegance

I když neustále sledujeme, jak se zboží na pultech obchodů mění, některé věci zůstávají i v módním světě neměnné. Konkrétně myslíme kousky, které se řadí do světa “elegantního oblékání”. Za nestárnoucí elegantní kousky lze označit vypasované sukně, dále pak kalhoty a klasické vypasované košile s psaníčky. A kromě toho i pravé perly, které jsou dokonce už od počátku lidské historie považovány za symbol elegance a taktéž luxusu.  

Možná patříte k módním maniačkám, ovšem možná netušíte, že perly jsou mezi námi už od počátku lidské historie. Právě od této doby se pravé perly považují za velice vzácnou a vzácnou věc, ze které se tvoří jen ty nejluxusnější šperky. I dnes jsou pravé perly velice drahou záležitostí a stále (i po dlouhých letech) platí, že je to symbol luxusu a nadčasové elegance.  

Perly si cenily už pradávné kultury 

Pokud byste bádali a pátrali více, zjistili byste, že perly si cenily už i pradávné civilizace a kultury. Už stačí Egypťané, Řekové i Římané věděli, jak moc cenné perly jsou. Ovšem symbolem ženské krásy se tento prvek stal až v pozdějších letech.  

Do módního světa se nadobro zaryly perly až na začátku minulého století, kdy jejich unikátnost a krásu představila ikona ženské krásy jménem Coco Chanel. Coco Chanel se proslavila fotografií v černých šatech, které byly ozdobeny kontrastními bílými perlami. Fotografie, tehdy ještě černobílá, se rozletěla po celém světě a kráse perel podlehla každá žena. Díky kombinace s černými šaty se perly a perlové šperky staly nadčasovou, možná až nesmrtelnou klasikou.  

Perly v různých podobách 

Dnes se samozřejmě perly nenosí jenom s černými šaty, ale kombinují se i se spoustou jiných skvělých kousků. Je však třeba konstatovat, že outfity se nezdobí jen bílými perlami, ale také perlami černými, které jsou velice působivé. Kupodivu jsou černé perly levnější než bílé perly. Dražší jsou ale pak perly jiných odstínů barev.  

Autor příspěvku: Redakce