Tanzanie – vzrušující exotický svět

Tanzanie je největší země ve východní Africe. Je to země obrovských otevřených prostorů, tropické ostrovy – div světa přírody.  Tanzanie nabízí neuvěřitelné dobrodružství a vzrušující safari. Světově proslulé národní parky, Serengetia Ngorongoro jsou vlastně přírodní rezervace nacházející se v severní Tanzanii nedaleko hranic s Keňou, jsou zarážející svou majestátnosti. V Tanzanii budete obdivovat široké otevřené pláně a jezera. Skvělé místo pro dovolenou jsou ostrovy Zanzibar, Pemba a Mafia, lemované palmami, naplněné lákavou exotikou. Vysoká úroveň služeb hotelů, bílé písečné pláže, bohatý podmořský svět, zajímavé výlety – to vše dělá Tanzanii ohromně zajímavou.

Kilimandžáro „spí“

Obří vulkán stále hučí s viditelnými otvory kráterů. Kilimandžáro může navštívit jakýkoliv turista bez speciální přípravy a speciálního vybavení. Má na volbu několik tras: Masham, Umbwe, Rongai, Shiras nejjednodušší cestouMarangu. Marangu je jednoduché a cenově dostupné místo pro lezení, kterézdoláte po šesti až pěti dnech s přenocováním v útulných horských hotelech. Kombinují exotickou dovolenou v rezervách Tanzanii a aktivní dovolenou v horách Kilimandžáro.

Relaxační pobyt s kořením aroma Zanzibar

Celá skupina ostrovů se nachází 20-40 km od jihozápadního pobřeží Tanzanie. Nejrozvinutější turistická infrastruktura se nalézá na nejdůležitějším a největším ostrovu souostroví. Nelze přehlédnout hlavní město Tanzanie – Stone Town. Zanzibar má nádherné bílé písčité pláže, křišťálově čisté, azurové moře. Pobřežní vody jsou plné nezměrného množství exotických tvorů, protože jedna z populární zábavy v těchto místech je potápění. Stejně jako rybolov a námořní lov.

Zanzibar- památky

House ofWonders – palác postavený v roce 1883. V oné době šlo o jedinečnou stavbu, byl tam výtah, elektřina a tekoucí voda;

Mešita Malindi – nachází se v samém srdci města Stone Town;

Persian Hamani– lázně;

Shakti– hinduistický chrám;

Palác sultána Said– zámecké muzeum;

Prison Island – dříve na ostrově byli umístění lidé nakažení virem žloutenky. Teď jsou zde jen ruiny a obří želvy;

ForestDzhozani“ – národní park s unikátními druhy rostlin a živočichů.

Autor příspěvku: Redakce