Tipy, jak při cestování neutratit všechny úspory

Cestování je oblíbená činnost nejednoho člověka. Je velkým štěstím, že žijeme ve světě, kde je cestování umožněno. Využijme proto toho, dokud opravdu můžeme svobodně cestovat a dokud je nám umožněno cestovat tak, jak chceme my sami. Na světě je přece tolik krásných míst, která stojí za to vidět! Česká republika není jediné místo, které je třeba probádat a poznat. Navíc můžete tak poznat naprosto jiné zvyky a tradice, o to atraktivnější cestování je. Samozřejmě jsou s cestováním spojené taky finance, na druhou stranu existují způsoby, díky nimž nemusíme při cestování utratit všechny naše úspory. 

V případě, že se vydáváte cestovat, nechcete nejspíše utratit všechno, co jste si doposud našetřili. Samozřejmě chcete si užít výlet nebo dovolenou naplno, neznamená to ale, že byste museli utratit desítky tisíc korun, které jste si střádali tak dlouhou dobu. Přinášíme proto tipy, jak si cestování užít, aniž byste utratili vše, co máte naspořené. Z dovolené opravdu nemusíte přijít s prázdnými kapsami. 

Jezte mimo centra dění 

Jíst a nakupovat ve čtvrtích, které nelze označit za centra města nebo centra hlavního dění, to je první pravidlo levného cestování. V centrech měst se moc dobře počítá s tím, že tam budou turisté, na kterých se chce většinou pořádně vydělat. Nedovolte to a raději se najezte mimo centra města, kde navíc seženete pokrmy ve větších porcích a mnohdy dokonce daleko chutnější. 

Zjistěte si volné vstupy do muzeí a jiných institucí 

Věděli jste, že do muzeí a podobných institucí se můžete dostat zadarmo? I do slavného francouzského Louvru se můžete dostat zadarmo, pokud sem tedy zamíříte v den, kdy bezplatný vstup je. Obvykle to bývá třeba první neděle v měsíci nebo poslední středa v měsíci. Informujte se o tom předem. 

Zřiďte si MHD karty 

Neustále si kupovat jízdenky, to je pěkně drahá záležitost. Vyplatí se zřídit si takzvané MHD karty, díky nimž utratíte opravdu jen za to, co projedete. Navíc MHD karty mají mnohé slevové akce, nižší jízdné, někdy dokonce slevy do institucí, jako je muzeum.

Autor příspěvku: Redakce